Rekrutacja w IT przechodzi na mobile

Dodane: 11.02.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Internet mobilny sprawił, że  dostęp do sieci stał się ogólnodostępny i można z niego korzystać niemalże w każdym miejscu na Ziemi. Na rynku nowych technologii na urządzenia przenośne pojawia się coraz więcej aplikacji, ułatwiających użytkownikowi ich optymalne zastosowanie na różnych płaszczyznach życia. FILTTR jest pierwszą w Polsce koncepcją rekrutacji, działającą wyłącznie w technologiach mobilnych.  

Większość ludzi przywykła już do tego, że dzięki smartfonom mają stały dostęp do serwisów informacyjnych czy portali społecznościach. W 2014 roku liczba osób używających urządzeń mobilnych w celu uzyskania dostępu do Internetu wzrosła aż o 67%, a osoby korzystające ze smartfonów do surfowania w sieci generują 28,5 % globalnego ruchu w Internecie.

W dodatku, innowacyjne aplikacje mobilne w znaczny sposób poszerzyły zasób możliwości smartfonów. Na rynku pracy pojawił się FILTTR – aplikacja przeznaczona dla specjalistów IT, dzięki której otrzymują od potencjalnego pracodawcy konkretne propozycje pracy na swojego smartfona.

Model działania FILTTR można porównać do popularnej aplikacji randkowej, gdzie pierwszy etap komunikacji odbywa się wyłącznie na smartfonie. Użytkownik jedynie wybiera atrakcyjną dla siebie propozycję i dzięki specjalnie opracowanemu algorytmowi otrzymuje oferty pasujące do jego profilu zawodowego – wykształcenia, doświadczenia i kompetencji. Informacja o przesłanej propozycji pojawia się w postaci dyskretnego powiadomienia push, które można odczytać w pracy, w domu czy autobusie. 

FILTTR to coś więcej niż aplikacja z konkretnymi ofertami pracy. To narzędzie do kierowania swoją karierą. Aplikacja daje możliwość wyboru coraz lepszych propozycji zawodowych. Dlatego FILTTR jest nie tylko dla ludzi rozważających zmianę pracy, ale również dla tych, którzy nie chcą przegapić swojej szansy na rozwój kariery zawodowej – mówi o aplikacji prezes CONNECTIS, Michał Gierczak.

FILTTR jest jedną z pierwszych aplikacji mobilnych na świecie, która w tak prosty i przejrzysty sposób ułatwia uzyskanie atrakcyjnej propozycji pracy. Wystarczy, że użytkownik w kilka sekund zaloguje się do aplikacji za pomocą profilu na LinkedIn, GoldenLine lub CV. Następnie określi swoje oczekiwania odnośnie, m.in. wynagrodzenia, chęci podróżowania czy pracy zdalnej. Dzięki temu użytkownik nie dostaje spamu, otrzymuje tylko dopasowane propozycje, które akceptuje lub odrzuca wciskając jeden przycisk – bez zbędnych formalności. 

Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji FILTTR, należy ją pobrać ze sklepu internetowego Google Play. Obecnie aplikacja jest dedykowana dla smartfonów z systemem Android.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem