Relacja z Democamp East/West 2012

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W piątek 18 maja odbyła się kolejna edycja Democamp East/West. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy zaprezentowali swoje startupy. Odbył się również konkurs wieńczący całe wydarzenie.

W piątek 18 maja odbyła się kolejna edycja Democamp East/West. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy zaprezentowali swoje startupy. Odbył się również konkurs wieńczący całe wydarzenie.

Ponad 25 wystawców, trzy razy więcej zwiedzających i kilka godzin networkingu – tymi hasłami można podsumować tegoroczną edycję Democamp East/West. W Poznaniu wystawcami były startupy, agencje PR oraz inkubatory, które swoją ofertą zachęcali zwiedzających do skorzystania z ich programu.

Wśród wystawców znaleźli się m.in. inkubator InQbe, iNKubator czy startupy takie jak Pobli, Fanpoint, arcilook czy Taxi5. Event rozpoczął się o godzinie 10. Od tego momentu pojawiały się prezentacje zaproszonych gości. O memach w marketingu mówił Marcin Ostajewski, Waldemar Razik zaprezentował temat “Kłamstwa prezesa Yahoo mamy głęboko w…”, a Maciej Jankowski opowiadał nam „Jak zbadać pacjenta przez Internet”.

Po godzinie 14, z lekkim opóźnieniem odbyła się prezentacja startupów biorących udział w konkursie. Przedstawiciele dziesięciu z nich prezentowali swoje projekty przed publicznością i co najważniejsze przed zgromadzonym jury.

Po dwóch godzinach od rozpoczęcia prezentacji nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Zebrani jurorzy w składzie liczącym 8 osób oceniali zespoły pod względem: identyfikacji potrzeby rynkowej, adekwatności opracowanego rozwiązania, poziomu konkurencyjności (wielkość rynku, konkurencja, zasoby do realizacji), strategii monetyzacji, strategii promocji i ogólnej “fajności”.

Głosami jury trzecie miejsce na podium zdobył startup Rentalo.pl, który w nagrodę otrzymał możliwość półrocznego wykorzystania miejsca do pracy w przestrzeni co-workingowej EurekaHub. Drugie miejsce w konkursie otrzymał zespół Rezumey.pl, który w ramach nagrody otrzymuje zaproszenie do miesięcznej pre-inkubacji w programie iNKubator oraz 5 tysięcy złotych. Zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie Democamp East/West 2012 został projekt Taxi5, o którym za jakiś czas usłyszycie na łamach naszego serwisu. Startup otrzymał tzw. „dziką kartę” uprawniającą do wzięcia udziału w konkursie Start with e-nnovation, który odbędzie się podczas tegorocznej edycji światowej konferencji e-nnovation.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem