Render Cube, twórcy Medieval Dynasty, debiutują na głównym rynku GPW

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Render Cube, twórcy Medieval Dynasty, debiutują na głównym rynku GPW

Udostępnij:

Akcje Render Cube zadebiutowały na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Render Cube S.A. jest 411. spółką notowaną na głównym rynku oraz 3. debiutem na tym rynku w 2024 roku. Kolejnym wzmocnieniem całego IP ma być premiera gry VR osadzona w uniwersum Medieval Dynasty. W planach studia jest także rozpoczęcie zupełne nowego projektu.

– Jestem szczęśliwy, że zrealizowaliśmy kolejny kamień milowy rozwoju naszej firmy. Wejście na główny parkiet GPW i dołączenie do największych i najbardziej prestiżowych spółek z branży gamedev w Polsce to spełnienie naszych obietnic, które złożyliśmy inwestorom. Liczymy, że obecność na GPW wzmocni naszą pozycję w oczach inwestorów zagranicznych i krajowych. Mamy za sobą rok pełen sukcesów, wydaliśmy tryb Co-Op do swojego flagowego tytułu, co spotkało się z ogromnym wzrostem zainteresowania naszą produkcją. Na koniec grudnia ub. roku sprzedaż gry przekroczyła 1,75 mln kopii, a na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – mówi Damian Szymański, prezes Render Cube.

Pod koniec grudnia 2023 roku liczba osób oczekujących na zakup gry poprzez dodanie jej do tzw. listy życzeń na platformie Steam wynosiła ponad 1,42 mln osób. Obecnie zespół Render Cube pracuje nad wprowadzeniem trybu kooperacji do Medieval Dynasty także w wersji na konsole PlayStation5, Xbox Series X/S, do usługi Game Pass oraz na inne platformy. Planowany termin to I połowa br.

W samym IV kwartale 2023 roku Render Cube wypracowało ponad 6,58 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,64 mln zł zysku netto, a wynik EBITDA wyniósł 5,67 mln zł. Na koniec grudnia ub. roku Spółka dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 20,23 mln zł w środkach pieniężnych.

– Naszym głównym i najważniejszym IP jest Medieval Dynasty, dalej będziemy koncentrować się na rozwoju tej produkcji. Premiera Medieval Dynasty New Settlement, czyli VR-owej gry od Spectral Games S.A., osadzonej w Uniwersum MD, zaplanowano na 28 marca tego roku – dodaje Damian Szymański.

W 2024 roku Spółka zamierza rozpocząć pracę także nad nową grą, niewykluczone, że tytuł będzie tworzony z myślą o trybie multiplayer (wieloosobowy). Według zapowiedzi prawdopodobnie będzie to gra z elementami RPG.

Czytaj także: