RentPlanet pozyskało 3 mln zł na dalszy rozwój od funduszu INventures

Dodane: 11.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Poznański fundusz INventures zainwestuje 3 mln zł w ramach drugiej rundy finansowania spółki RentPlanet, platformy internetowej oferującej mieszkania i apartamenty na krótkoterminowy wynajem.

Pierwsze finansowanie RentPlanet pozyskało od funduszu venture capital Internet Ventures z Grupy MCI pod koniec 2016 r.

W transakcji brała udziałów również spółka RentingLock, producent tzw. smartlock’ów, czyli zamków pozwalających na bez-kluczowy dostęp do mieszkań. Dotychczasowy udziałowiec, Internet Ventures, w dalszym ciągu pozostaje w strukturze udziałowców i aktywnie wspiera rozwój spółki.
 
RentPlanet to platforma internetowa oferująca krótkoterminowy wynajem mieszkań oraz apartamentów w kilku polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Zakopanem i Szklarskiej Porębie. Obecnie firma świadczy profesjonalne usługi kompleksowego zarządzania wynajmem apartamentów, współpracując z ich właścicielami w modelu prowizyjnym. Kluczowymi przewagami konkurencyjnymi są standard obsługi, kompetencje w zakresie Revenue Management’u oraz zaawansowanie technologiczne.
 
RentingLock jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów smartlocków na polskim rynku. Spółka prowadzi sprzedaż zamków w kraju oraz zagranicą. Technologia pozwala na działanie zamków bez konieczności podłączenia do stałego źródła zasilania i Internetu. Zamki są także zsynchronizowane z większością dostępnych na rynku wersji oprogramowania dla zarządzających nieruchomościami.
 
Pozyskane w drugiej rundzie finansowanie pomoże nam dalej aktywnie rozwijać działalność w obecnych i nowych lokalizacjach – komentują założyciele RentPlanet, Łukasz Zarawski i Mateusz Sabak. – Dodatkowe zasoby zostaną przeznaczone także na dynamiczną rozbudowę zaplecza technologicznego. Mamy ambitne plany na rozwój w tym obszarze. Chcemy, żeby rozwiązania technologiczne optymalizowały i automatyzowały wszystkie aspekty wynajmu dla turystów i właścicieli nieruchomości – dodają.
 
RentPlanet spełnia wszelkie wymagania, aby zająć pozycję branżowego lidera na polskim rynku. Dzięki tej transakcji jest o krok dalej w drodze do całkowitej digitalizacji procesów wynajmu i zarządzania wynajmem nieruchomości. Udział w transakcji partnera technologicznego, jakim jest RentingLock, jest na to świetnym dowodem – dodaje Wojciech Dąbrowski, Członek Zarządu INventures.
icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem