Reprezentacja Polski na Web Summit 2019 – Titans24 #cybersec

reprezentacja polski na web summit 2019 titans24 cybersec
Udostępnij:
Wrocławski startup Titans24, który rewolucjonizuje podejście do ochrony stron i aplikacji internetowych będzie reprezentował Polskę na konferencji Web Summit 2019 w Lizbonie jako jeden ze startupów globalnie zakwalifikowanych do programu ALPHA. 

Program APLHA założony przez Web Summit łączy startupy na wczesnym etapie rozwoju z wpływowymi firmami, inwestorami i mediami. Organizatorzy spodziewają się, że +70 000 odwiedzających z ponad 150 krajów świata weźmie udział w wydarzeniu, które Forbes nazwał „Najlepszą konferencją technologiczną na świecie”.

Na tegorocznym Web Summicie w listopadzie Titans24 zaprezentują swoją platformę Security-as-a-Service, której celem jest konkurowanie z wysokiej klasy rozwiązaniami OVH, Amazon i IBM w segmencie MŚP. Platforma Titans24 wykorzystuje 11 warstw zabezpieczeń  do ochrony 70 projektów B2B ( stron internetowych, aplikacji i  usług biznesowych). Na dzień dzisiejszy odpiera ponad  60 000 ataków miesięcznie.

Plan rozwoju Titans24 na następne 2-3 lata wykracza poza oferowanie bezpieczeństwa zasobów internetowych. Z czasem planują dostosować technologię, aby chronić Internet Rzeczy (IoT), systemy inteligentnych budynków oraz assety rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnej rzeczywistości.

Zespół bierze udział w Pitch Contest, w którym zawalczy o możliwość zaprezentowania się na głównej scenie Web Summitu przed specjalistami I inwestorami z całego świata.

Strażnicy Cyber Galaktyki na misji zapewnienia bezpieczeństwa cyfrowego na świecie

– Nasz cel to umożliwienie wszystkim firmom, także tym z sektora MŚP, realnego zabezpieczenia ich stron internetowych i aktywów cyfrowych (danych, serwisów i aplikacji). To właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa globalnie padają ofiarą aż 43% cyberataków. Roczne straty spowodowane cyberprzestępczością w Unii Europejskiej dochodzą do kosmicznych kwot 141,2 mld euro. Często to wysokie koszty blokują przedsiębiorców przed właściwą ochroną, dlatego w Titans24 zautomatyzowaliśmy wiele procesów, przez co oferujemy bezpieczeństwo w abonamentowej opłacie dostosowanej do możliwości każdej firmy. Chcemy, aby usługi dotychczas drogie były dostępne dla każdego przedsiębiorcy – tłumaczy Mateusz Romanów, CEO Titans24.

Polskim firmom brakuje strategii cyberbezpieczeństwa danych

54% firm w Polsce nie ma strategii bezpieczeństwa danych. 78% przedsiębiorstw ma ograniczone możliwości podglądu aktualnego stanu zabezpieczeń, przez co nie mogą one w czasie rzeczywistym wykrywać podejrzanych aktywności i podejmować działań defensywnych. Odpowiedzią może być rozwiązanie stworzony przez team Titans24, w którym właściciel strony lub aplikacji monitoruje zdarzenia w czasie rzeczywistym a zabezpieczenia zlokalizowane na 11 poziomach minimalizują ryzyko włamania. Rozwiązanie powstało z myślą zarówno o CTO i IT Security managerach jak i użytkownikach nietechnicznych.

Tej jesieni zaprezentujemy naszą usługę na wybranych konferencjach w Polsce oraz za granicą. – Można nas spotkać we Wrocławiu na Made in Wrocław, w Warszawie na Wolves Summit oraz w Lizbonie na Web Summit, gdzie bierzemy udział w globalnym konkursie Pitch Contest – opowiada Mateusz Romanów.

Titans24 pierwszy raz zaprezentowali się 2 tygodnie temu na Konferencji Internet Beta, z której wyjechali z Nagrodą Publiczności konkursu Startup SITO.