Retail aCCCelerator – partnerstwo CCC i Microsoft w zakresie innowacji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

CCC i Microsoft zawarli porozumienie o partnerstwie w zakresie innowacji. Microsoft będzie zapewniał dostęp do technologii, know-how oraz ekosystemu firm partnerskich – od startupów po dojrzałe firmy i rozwiązań, jakie tworzą, a które mogą stanowić źródło inspiracji i rozwoju dla CCC.

W ramach partnerstwa Microsoft dołączy również do inicjatywy Retail aCCCelerator – inkubatora projektów z potencjałem do transformowania branży handlowej, którego celem jest przyspieszenie rozwoju innowacyjnych pomysłów i produktów dedykowanych dla klientów i firm oferujących produkty modowe.

CCC jest doskonałym przykładem firmy, która z powodzeniem łączy sprzedaż fizyczną z cyfrowymi kanałami dotarcia do klientów i oferowania im swoich produktów. Z aktywnością handlową i obecnością w około 1200 sklepach w 22 krajach, CCC z powodzeniem wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom ery klienta 5.0, łącząc ofertę fizyczną z cyfrowym kanałem sprzedaży. Jednym z dowodów innowacyjnego DNA spółki jest fakt, że udział sprzedaży online (poprzez eobuwie.pl) w skonsolidowanych przychodach Grupy CCC w pierwszym półroczu 2018 roku wyniósł ponad 20%.

Co więcej, w styczniu tego roku eobuwie.pl otworzył pierwszy sklep hybrydowy, który łączy najlepsze praktyki i doświadczenia ze sklepów fizycznych z udogodnieniami technologicznymi znanymi z kanału cyfrowego. Przykład ten idealnie ilustruje konieczność transformacji branży i kierunek, w którym będzie podążał cały sektor handlu detalicznego. We wrześniu uruchomiono kolejny salon w Poznaniu.

„Uruchamiając Retail aCCCelerator chcieliśmy stworzyć platformę do akceleracji nowych rozwiązań w branży handlu fashion. Jesteśmy przekonani, że i w Polsce, i na świecie są setki innowacyjnych pomysłów, które pozwolą uzyskać lepsze doświadczenia klientom. Oferujemy możliwość ich przetestowania z nami, a najlepszym pomysłom – szybkiego wprowadzenia na rynek. Tym bardziej cieszymy się, że Partnerem tej inicjatywy staje się Microsoft. Partnerstwo to daje dodatkową inspirację i otwiera szerzej możliwość współpracy z firmami partnerskimi z ekosystemu Microsoft” – podkreśla Karol Półtorak, wiceprezes zarządu CCC.

Platformą współpracy CCC i Microsoft będą bezpośrednie działania pomiędzy firmami oraz współpraca w ramach Retail aCCCelerator. Microsoft będzie wspierał CCC w realizacji śmiałej wizji rozwoju z wykorzystaniem potencjału chmury obliczeniowej, sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego, Internetu Rzeczy oraz Big Data. W ramach współpracy odbywać się będą również hackatony z udziałem startupów i firm partnerskich z ekosystemu Microsoft. Aspiracją obu firm jest stymulowanie w ten sposób kultury ciągłego doskonalenia, poszukiwania usprawnień i przełomowych pomysłów oraz powstawanie oddolnych inicjatyw w organizacji.

„CCC nosi koszulkę cyfrowego lidera innowacji i transformacji w swoim obszarze działalności. Jak w każdym wyścigu, żeby utrzymać tę pozycję trzeba nie tylko nadążać za zmianami, ale wyznaczać ich kierunek. Tym bardziej, że my klienci stajemy się coraz bardziej świadomi i wymagający. Rolą technologii jest sprawianie, by nasze doświadczenie z zakupów było coraz doskonalsze. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy wspierać CCC w realizacji ich ambicji do ciągłego rozwoju. Microsoft oferuje kompleksową platformę technologiczną, a także dostęp do polskiej i światowej „doliny innowacji”, za którymi stoją tysiące naszych firm partnerskich, Cieszę się ogromnie, że wspólnie możemy przyczyniać się do realizacji wizji rozwoju CCC i transformacji całego sektora Retail w Polsce” – mówi Paweł Jakubik, członek zarządu w polskim oddziale Microsoft odpowiedzialny za cyfrową transformację.