Revo Technologies chce podbić cyfrowy rynek finansowania zakupów w regionie CEE

Dodane: 13.01.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Revo Technologies planuje szeroko zakrojony podbój cyfrowego rynku finansowania zakupów w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka dostarcza pełne spektrum planów płatności BNPL (buy now pay later) dla sieci handlowych oraz ich klientów w obu kanałach sprzedaży (offline i online). W chwili obecnej firma działa już na rynku polskim, rumuńskim i rosyjskim. HUBem operacyjnym dedykowanym regionowi CEE docelowo ma być warszawskie biuro.
Revo Technologies jest jednym z lendtechów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Europy Wschodniej. Firma oferuje obecnie szeroki zakres cyfrowych usług finansowania sprzedaży dla ponad 7 tys. sklepów operujących w obszarze tradycyjnym oraz e-commerce. Implementacja wtyczki Revo pomaga Partnerom w zwiększaniu wolumenu sprzedaży. Średnia wartość zakupu z usługą Revo zwiększa się nawet o 2,2x w stosunku do standardowej wartości koszyka. Powracalność kupujących wzrasta w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie, a wskaźnik zwrotów towarów w kanale online zmniejsza się o 35 proc.

Na dzień dzisiejszy spółka działa w Polsce, Rosji oraz Rumunii. Są to rynki z ponad 200 milionami potencjalnych klientów Revo Technologies. Irene Shvakman, Co-Founder Revo Technologies podkreśla zalety wynikające z obecności na kilku rynkach.

– Działanie na wielu rynkach jednocześnie pozwala nam zbierać znacznie większy zakres danych konsumentów, co znacząco przyczynia się do poprawiania jakości oferowanych przez nas usług. Nasza obecna skala działalności pozwala na pozyskiwanie nowego kapitału oraz inwestowanie w partnerstwa z wiodącymi sieciami handlowymi – komentuje  Irene Shvakmann, co-Founder Revo Technologies.

Partnerzy i główna siedziba

Partnerzy Revo Technologies w Polsce to na chwilę obecną sieci odzieżowe Diverse, Lancerto oraz Deni Cler. Równolegle do współpracy z wyżej wymienionymi, prowadzone są zaawansowane rozmowy z kolejnymi sieciami handlowymi zarówno w kanale online jak i offline. O ich wynikach spółka będzie komunikować w najbliższym czasie.

Spółka w grudniu 2020 pojawiła się również na rynku rumuńskim. Już teraz Revo Technologies współpracuje tam z siecią Lensa. W najbliższych tygodniach firma będzie informować o nowych partnerstwach m.in. z Mobexpert (lider kategorii home&furniture) i Noriel (największa sieć sprzedaży w kategorii artykuły dziecięce).

HUBem operacyjnym dedykowanym całemu regionowi Europy Środkowo-Wschodniej ma być warszawska siedziba firmy.

Oprócz ekspansji rynkowej, plany rozwoju biznesowego Revo Technologies na rok 2021 zakładają wprowadzenie nowych usprawnień technologicznych. Najważniejsze z nich to m.in. możliwość realizacji bezpośrednich wypłat na konto z limitu Revo, udostępnienie aplikacji mobilnej dla klientów oraz aplikacji dla partnerów.

– Podejmujemy obecnie konkretne kroki w celu inwestowania w regionie CEE. W najbliższym czasie planujemy wdrożyć szereg usług i usprawnień (w tym nasze nowe aplikacje mobilne dla sklepów i kupujących, które pojawią się na rynku już w I kwartale 2021) – komentuje Irene Shvakman, Co-Founder Revo Technologies.

Inwestorzy

Spółka do tej pory pozyskała 50 milionów dolarów od czołowych inwestorów branży fintech. Revo Technologies nieprzerwanie utrzymuje rentowność na przestrzeni ośmiu ostatnich kwartałów działalności.

– Posiadamy stabilnych inwestorów, którzy wierzą w nasz model biznesowy i skuteczność operacyjną. Rentowność spółki czyni nas silnymi partnerami dla wiodących sieci handlowych, dzięki czemu możemy dostarczać im kompleksowe rozwiązania technologicznie – komentuje Irene Shvakmann, co-Founder Revo Technologies.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem