Revolut Bank wszedł na 10 kolejnych rynków w Europie i udostępnił konta bankowe z ochroną depozytów

Dodane: 04.03.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

W ciągu ostatnich 4 tygodni Revolut uruchomił swój europejski bank dla klientów w Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Estonii, Grecji, Łotwie, Malcie, Rumunii, Słowacji i Słowenii. Klienci, którzy zdecydują się na upgrade swojego konta do Revolut Bank, skorzystają z bankowej ochrony depozytów.

Revolut, platforma usług finansowych, używana przez 15 milionów klientów na świecie i ponad 1 milion w Polsce, aktywował licencję bankową na 10 kolejnych rynkach w Europie. Oznacza to, że klienci w Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Estonii, Grecji, Łotwie, Malcie, Rumunii, Słowacji i Słowenii – mogą zrobić upgrade swojego konta do Revolut Bank i skorzystać z ochrony środków w ramach systemu gwarancji depozytów.

Upgrade konta możliwy jest bezpośrednio z poziomu aplikacji i zajmuje zaledwie kilka minut. Fintech liczy na to, że bankowe konta depozytowe wraz z pozostałymi usługami i produktami Revolut zapewnią klientom więcej kontroli, użyteczności i bezpieczeństwa niż lokalne, tradycyjne instytucje finansowe.

–Revolut to niezmiennie najszybciej rosnący fintech w Europie, ponieważ stawia doświadczenie klienta w centrum uwagi. Nie ukrywamy opłat, dbamy o design, tworzymy innowacje produktowe, których nie oferuje nikt inny – powiedział Virgilijus Mirkės, prezes w Revolut Bank.

– W ciągu ostatnich tygodni uruchomiliśmy bank w dziesięciu kolejnych krajach europejskich. Chcemy tym samym zapewnić klientom dodatkowy poziom bezpieczeństwa środków, a w niedalekiej przyszłości dostęp do klasycznych produktów bankowych jak kredyt konsumencki i karta kredytowa, z których już dziś korzystają nasi klienci w Polsce i na Litwie – dodał Mirkės.

Grupa Revolut pozyskała do tej pory blisko 1 miliard dolarów finansowania i jest obecnie wyceniana na 5,5 miliarda dolarów. W ciągu 5 lat Revolut pozyskał ponad 15 milionów klientów na świecie. W zeszłym roku Revolut uruchomił swój bank w Polsce i na Litwie, zaczął oferować też na obydwu rynkach usługi kredytowe. Specjalistyczna licencja bankowa pozwala Revolut Bank oferować zdefiniowany zakres produktów bankowych za pośrednictwem aplikacji Revolut, obok pozostałych usług oferowanych przez pozostałe spółki z Grupy Revolut.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem