Revolut będzie uczyć Polaków na temat finansów. Właśnie ruszył z kursem o kryptowalutach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut będzie uczyć Polaków na temat finansów. Właśnie ruszył z kursem o kryptowalutach

Udostępnij:

Revolut rusza z kursami dotyczącymi wiedzy finansowej. W aplikacji pojawił się moduł „Learn & Earn”, a w nim pierwszy kurs. Dotyczy on kryptowalut.

Moduł edukacyjny „Learn & Earn” to kursy, których celem jest szerzenie wiedzy finansowej, między innymi na temat świata kryptowalut, blockchaina, popularnych tokenów i protokołów. Kursy są już dostępne dla klientów Revolut, którzy po ich ukończeniu i zdaniu testów, mogą zdobyć nagrodę pieniężną wyrażoną w tokenach DOT. Uzyskane tokeny można zatrzymać, wymienić na inne waluty cyfrowe, lub tradycyjne waluty FIAT (np. €, $, £).

Dwa kursy na start

Ścieżkę edukacyjną otwiera kurs, na temat podstawowych zagadnień związanych z kryptowalutami. Lekcje są krótkie i proste, tłumaczą czym są kryptowaluty, czym różnią się od tradycyjnych walut FIAT, wyjaśniają pojęcie ‘systemu zdecentralizowanego’, znaczenie kryptografii, mechanizm technologii blockchain, a także duże ryzyko, które wiąże się z handlem kryptowalutami.

Drugi kurs dotyczy wybranego tematu, jakim jest multichain Polkadot, który łączy blockchainy w sieć WEB3 – zdecentralizowany odpowiednik Internetu. Kurs składa się z materiałów wizualnych, interaktywnych kart, video animacji i filmików, które objaśniają czym jest DOT, token natywny sieci Polkadot, jakie są zastosowania sieci, jak działa mechanizm zarządzania systemem i jaka jest rola tzw. ‘Relay Chain’, wykorzystywanego przez Polkadot do łączenia specjalistycznych i publicznych blockchainów w zunifikowaną sieć.

Kolejne kursy jeszcze w tym roku

– Nasi klienci mają duży apetyt na poszerzenie swojej wiedzy w zakresie kryptowalut. Moduł edukacyjny „Learn & Earn” pomoże im lepiej zorientować się w aktualnych trendach, ryzykach i potencjalnych możliwościach, które niosą ze sobą kryptowaluty. Nasza współpraca z Fundacją Web3 pomoże przybliżyć, m.in. na przykładzie Polkadot, jednej z najpopularniejszych sieci blockchain, koncepcję kryptowalut – powiedział Emil Urmashin, Crypto General Manager w Revolut.

Revolut planuje jeszcze w tym roku udostępnić kolejne kursy w ramach modułu edukacyjnego „Learn & Earn”, by pomóc klientom zyskać większą kontrolę nad finansami i dać im bezpieczny dostęp do nowych usług i narzędzi.