Revolut i mistrz świata w boksie, Antony Joshua apelują o ratunek dla klubów sportowych – nowa karta świecąca w ciemnościach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut i mistrz świata w boksie, Antony Joshua apelują o ratunek dla klubów sportowych – nowa karta świecąca w ciemnościach

Udostępnij:

Revolut nawiązał współpracę z Anthonym Joshuą, mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie, by wesprzeć lokalne kluby fitness i sale treningowe. Brytyjska organizacja społeczna ukactive szacuje, że od początku pandemii Covid-19 zbankrutowało 400 siłowni i klubów sportowych, a kolejnych 2.400 balansuje na skraju upadku.

Revolut, finansowa aplikacja, z której korzysta 15 milionów klientów na świecie i ponad 1 milion w Polsce, nawiązała współpracę z dwukrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie, Anthonym Joshuą, by wesprzeć finansowo niezależne, lokalne siłownie i sale treningowe w Wielkiej Brytanii.

Organizacja społeczna ukactive szacuje, że od początku pandemii Covid-19 zbankrutowało w Wielkiej Brytanii 400 lokalnych siłowni i klubów sportowych, a kolejnych 2.400 balansuje na skraju upadku. By zgromadzić datki dla walczących o przetrwanie klubów, Revolut łączy siły z Anthonym Joshuą i udostępnia limitowaną, świecącą w ciemności kartę debetową.

Za każdą zamówioną przez brytyjskich klientów kartę z limitowanej kolekcji, Revolut przekaże 1 GBP dla lokalnych, niezależnych klubów bokserskich w Wielkiej Brytanii (niezależnie od ilości zamówień Revolut przekaże minimum 50.000 GBP). Dzięki specjalnym kodom, klienci Revolut będą mogli wesprzeć konkretne, zrzeszone w Anglii i Szkocji kluby sportowe. Klub, który zbierze najwięcej datków zainkasuje dodatkowo 10.000 GBP.

Limitowaną kartę cechuje minimalistyczny design i motto Anthony’ego Joshuy – 258, symbolizujące poświęcenie na treningach i pracę nad kondycją przekraczającą granice 24/7. W świetle dnia karta jest czarno-biała, by po zmroku nabrać wyjątkowego zielono-czarnego blasku.

Anthony Joshua, olimpijczyk i mistrz świata wagi ciężkiej zapoczątkował w 2020 r. oddolną kampanię społeczną wspierającą młodych sportowców trenujących boks i lokalne, niezależne kluby fitness. Zaangażował się też w działalność społeczną na rzecz praw mniejszości, w tym światowy ruch Black Lives Matter. Gdy w grudniu 2020 roku zaczął z własnych środków wspierać boks amatorski, doszło do nawiązania współpracy i projektu z Revolut.

Limitowana seria kart jest dostępna dla 15 milionów klientów Revolut na świecie. By zdobyć kartę Anthony’ego Joshuy, klienci muszą pobrać najnowszą wersję aplikacji Revolut na iOS lub Android i zamówić kartę w sekcji Karty, bezpośrednio w aplikacji.

– Cieszę się z partnerstwa z Revolut na rzecz lokalnych, niezależnych klubów bokserskich. Gdybym w młodości nie miał dostępu do mojej lokalnej siłowni, nie zostałbym mistrzem olimpijskim i nie dotarłbym na szczyt światowego boksu zawodowego. Dzięki takim klubom fitness dorośli i młodzież doskonalą swoją kondycję fizyczną, psychiczną i pozostają z dala od ulicy i kłopotów. Mam nadzieję, że wspólna akcja z Revolut uświadomi to, jak ważną rolę pełnią i przyczyni się do poprawy ich sytuacji – powiedział Anthony Joshua.

– To niezwykła, oddolna inicjatywa Revolut i Anthony’ego Joshuy, by pomóc klubom bokserskim w Anglii. Po roku walki, gdy z uwagi na obostrzenia kluby nie mogą działać, lub robią to w ograniczonym zakresie, ich kondycja finansowa, organizacyjna i psychiczna jest na wyczerpaniu. Ta akcja daje nam nadzieję i siły do dalszej walki. Dziękujemy Revolut i AJ za pomoc – Gethin Jenkins, przewodniczący England Boxing.

– W imieniu lokalnych, niezależnych klubów bokserskich zrzeszonych w szkockiej federacji dziękuję Antony’emu Joshua i Revolut za dostrzeżenie sytuacji, w jakiej na skutek Covid-19 znalazły się kluby, sale treningowe oraz skupione wokół tych miejsc społeczności. Dziękujemy za wsparcie dla boksu amatorskiego, który daje młodym umiejętności, dyscyplinę pracy i upór w dążeniu do celu na ringu i poza nim – powiedział Chris Roberts, prezes Boxing Scotland.

– Małe, lokalne kluby fitness i sale treningowe pełnią ważną rolę w lokalnych społecznościach, służą poprawie stanu zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej młodzieży i dorosłych. Od powstania Revolut, staramy się być blisko społeczności naszych klientów i angażować się w istotne społecznie wyzwania. Dziś, z dumą stajemy w narożniku Anthony’ego Joshuy, by wspólnie z mistrzem stawić czoła problemom lokalnych klubów sportowych i zorganizować dla nich pomoc – powiedział Alan Chang, Senior Vice President w Revolut.