Revolut ma 4 miliony użytkowników, a do końca roku podwoi zatrudnienie

Dodane: 25.02.2019

Mam Startup

Udostępnij:

Revolut ma ponad 4 miliony użytkowników w Europie, o milion więcej niż 3 miesiące temu. W Polsce społeczność użytkowników liczy 340 tysięcy osób, urosła przez kwartał o 50% Firma do końca roku podwoi całkowite zatrudnienie, do 1500 osób.

Revolut, najszybciej rosnący fintech w Europie, przyciąga talenty i buduje zespoły. Firma rekrutuje na pięciu kontynentach, buduje drugie w Europie centrum usług i zatrudnia menedżerów miejskich społeczności, m.in. we Wrocławiu, Katowicach i Trójmieście. Wzorem Polski i Francji, gdzie fintech zdobył już istotną pozycję, powstaną silne lokalne zespoły na pozostałych rynkach europejskich. Revolut chce też szybciej pozyskiwać licencje poza Europą. W tym celu kompletuje ekspercki zespół w Londynie. Na stronie firmy można znaleźć 280 różnego typu otwartych stanowisk. Wiele spośród nowych miejsc pracy powstanie w Polsce. To kontynuacja inwestycji w centrum usług w Krakowie, gdzie pracuje większość pracowników firmy.

– Przyspieszamy wzrost w Europie i zdobywamy skalę, dzięki której dziesiątki milionów Europejczyków uzyskają większą kontrolę nad swoimi finansami. Revolut założyliśmy 4 lata temu. Dopiero zaczynamy. Podczas gdy nasi menedżerowie ds. ekspansji pracują nad udostępnieniem usługi poza Europą, na starym kontynencie budujemy mechanizm wzrostu na poziomie państw i miast, gdzie usługa jest już łatwo dostępna – powiedział Nik Storoński, CEO i założyciel Revolut.

Revolut powstał w 2015 roku. A w lutym 2019 roku ogłosił, że społeczność jego użytkowników w Europie liczy ponad 4 miliony osób. Firma chce w ciągu najbliższych 5 lat przyciągnąć 100 milionów użytkowników. By dokonać takiego skoku, tworzy lokalne zespoły we wszystkich krajach Europy, gdzie jest już dostępna usługa (75 wakatów widocznych na stronie dotyczy rozwoju lokalnych rynków), buduje zespół ekspercki pozyskujący nowe licencje poza Europą (56 wakatów dotyczy obszaru compliance, prawa i regulacji) i zwiększa inwestycje w centra usług w Krakowie i Porto (support obsługujący klientów). Fintech planuje do końca roku podwoić zatrudnienie (obecnie zespół liczy 740 osób). To ważny element strategii szybkiej ekspansji fintechu (“blitzscaling”).

– Polska jest trzecim największym i jednocześnie najszybciej rosnącym rynkiem Revolut w Europie. Otrzymaliśmy dzięki temu, jako pierwsi, możliwość wzmocnienia lokalnego zespołu. Szukamy na Śląsku, we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie menedżerów miast, którzy będą potrafili zadbać o lokalne społeczności użytkowników i dotrzeć do nowych osób, które nie testowały jeszcze naszej usługi. Chcemy znaleźć osoby idealnie pasujące do tej roli. Rozwój zespołu musi podążać za rozwojem liczby użytkowników – powiedział Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Do społeczności użytkowników Revolut dołącza około 10 tys. osób dziennie w Europie i 1 tys. osób dziennie w Polsce (w Europie wskaźnik ten jest o 40% wyższy niż 6 miesięcy temu). W ślad za tymi wzrostami idą inwestycje firmy w obsługę klienta, compliance, bezpieczeństwo oraz dostępność przedstawicieli firmy, zarówno lokalnych biur w poszczególnych krajach jak i menedżerów społeczności na poziomie miast.

– Revolut zwiększa swoje inwestycje w Polsce. To dla firmy szczególny rynek. Po pierwsze, z uwagi na silną społeczność użytkowników, po drugie, zlokalizowane w Polsce centrum usług. To tu pracuje większość pracowników naszej firmy. Planujemy tworzenie kolejnych miejsc pracy i dalsze inwestycje w Krakowie – powiedział Karol Sadaj.

W Polsce firma poszukuje obecnie marketing menadżera i business development menedżera w Warszawie oraz city community menedżerów w 5 polskich miastach: Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Trójmieście. Revolut stale zwiększa też zatrudnienie w centrum usług w Krakowie. Poszukuje zarówno programistów (5 specjalizacji), inżynierów danych, rekruterów (4 specjalizacje), specjalistów ds. compliance (14 specjalizacji) i supportu (15 specjalizacji). Kraków pozostaje największym biurem Revolut (zatrudnia ponad 400 osób).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem