Revolut – nowy cennik dla polskich klientów i płatności kodami QR

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Revolut – nowy cennik dla polskich klientów i płatności kodami QR

Udostępnij:

Od 23 kwietnia zmienią się opłaty za niektóre usługi oferowane przez Revolut. Warto wiedzieć, za co wkrótce zapłacimy więcej niż dotychczas i jak już teraz możemy płacić za pomocą kodów QR.

Posiadacze kart Revolut będą musieli się liczyć z nowymi kosztami – głównie w ramach transakcji międzynarodowych. Wzrośnie także kwota za samo przesłanie karty dla nowych użytkowników. Oto zmiany, które obejmą wszystkie plany taryfowe Revolut.

Darmowy plan Standard

Darmowy plan Standard umożliwia korzystanie z podstawowych usług, m.in. dodawanie do portfela karty płatniczej, zasilenia portfela, płatności w sklepach internetowych czy stacjonarnych. Dodatkowo mamy możliwość płatności pomiędzy znajomymi czy za subskrypcje. Jeśli chodzi o transakcje zagraniczne to możemy dokonywać płatności za granicą w 150 walutach po kursie międzybankowym czy wypłaty z bankomatów z limitem 800 zł miesięcznie.

W darmowym planie można było korzystać z jednego bezpłatnego przelewu transgranicznego – od 23 kwietnia ma się to jednak zmienić i już niedługo wszystkie przelewy będą płatne od 1,5 zł do 25 zł w zależności od kraju i waluty.

W darmowym planie można było również korzystać z nielimitowanych ilościowo wypłat z bankomatów, ale z limitem kwotowym do 800 zł, po przekroczeniu którego pobierana jest opłata w wysokości 2% wypłaty. Jednak od 23 kwietnia tego roku do tego limitu dojdzie limit ilościowy w liczbie 5 wypłat z bankomatów w miesiącu. Wystarczy któryś z tych limitów przekroczyć, by liczyć się z opłatą. Nadal będzie wynosiła ona 2%, ale dojdzie też minimalna opłata w wysokości 5 zł (pobierana będzie większa z nich).

Plany płatne – Plus (14,99 zł), Premium (29,99 zł) i Metal (49,99 zł)

Zainteresowani płatną wersją Revoluta muszą płacić 29,99 zł miesięcznie za pakiet Revolut Premium oraz 49,99 zł miesięcznie za pakiet Revolut Metal – oba pakiety umożliwiają płatności międzynarodowe, ubezpieczenia zagraniczne czy jednorazowe karty wirtualne do zakupów online (najdroższy plan Metal wiązał się dodatkowo z prestiżową metalową kartą). Od niedawna użytkownicy mają do wyboru również plan Standard , który kosztuje 19,99 zł miesięcznie.

We wspomnianym planie Standard od 23 kwietnia przelewy transgraniczne i SWIFT będą funkcjonowały pod jedną kategorią przelewów międzynarodowych i wszystkie będą płatne od 1,5 zł do 25 zł w zależności od kraju i waluty. Natomiast posiadacze planu Premium dostaną jeden bezpłatny przelew międzynarodowy, a w planie Metal dostępne będą trzy takie przelewy bez opłat.

W tych planach płatnych od 23 kwietnia zmieni się cennik usług związanych z płatnościami międzynarodowymi i wypłatami z bankomatów. Limity kwotowe w płatnych planach pozostaną bez zmian (Plus – 800 zł, Premium – 1,6 tys. zł i Metal – 3,0 tys. zł), a po ich przekroczeniu opłata nadal będzie wynosić 2%. Użytkownicy płatnych pakietów nie są obarczeni ograniczeniami ilościowymi, ale dojdzie im minimalna opłata w wysokości 5 zł (pobierana będzie również większa kwota).

Osoby, które dopiero planują założenie konta w Revolut (lub zmianę taryfy) powinny wiedzieć, że od końca kwietnia koszt dostawy kart Revolut może się różnić w zależności od naszego adresu. Ostateczna kwota, jaką dostawca pobierze, wyświetli się w aplikacji przed samym zamówieniem.

Płatność kodami QR

Revolut umożliwił dodatkowo płatności kodami QR – nie musimy mieć do tego żadnych dodatkowych urządzeń, a wystarczy aplikacja Revolut Business. Jak to działa? W aplikacji wystarczy wygenerować kod QR i pokazać go klientowi, który musi zeskanować go (za pomocą aparatu) w swoim smartfonie. Wówczas wyświetli mu się prośba o realizację płatności, którą dalej zrealizuje przy pomocy Apple Pay, Visa lub Mastercard. Niestety w przypadku płatności Via i Mastercard użytkownik musi wypełnić wszystkie dane dotyczące karty, co wydłuża cały proces płatności.

Płatność kodem QR mogą dokonywać posiadacze darmowych kont Revolut, jak i płatnych kont Revolut Business. Usługa jest dostępna w Polsce, Litwie, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Francji, Danii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Finlandii, Czechach, Estonii, Węgrzech, Słowenii, Słowacji, Norwegii i Luksemburgu.