Revolut oferuje już ponad 50 kryptowalut

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut oferuje już ponad 50 kryptowalut

Udostępnij:

Revolut, finansowa aplikacja, z której korzysta 16 milionów klientów na świecie, oferuje już ponad 50 kryptowalut. W ramach dwumiesięcznej kampanii, we wtorki, fintech poszerzał ofertę o kolejne tokeny. W tym tygodniu w ofercie firmy pojawiły się po dwie kryptowaluty z segmentów Marketplace (MANA, CHZ) i Web 3.0 (ANKR, NU) oraz 1 przedstawiciel grupy Decentralized Finance, czyli DeFi (AMP). Przez ostatnich osiem tygodni ofertę uzupełniono o 32 kryptowaluty, wśród nich takie, o które często pytali klienci.

Revolut zaoferował pierwsze 3 kryptowaluty w 2017 roku, ale w ostatnich miesiącach nastąpił prawdziwy przełom. W kwietniu 2021 r. firma rozszerzyła ofertę tokenów z 10 do 21. Pojawiły się ADA, UNI, SNX, YFI, UMA, BNT, FIL, NMR, LRC, OXT i GRT. Dzięki trwającej od 1 czerwca do dziś kampanii liczba tokenów przekroczyła 50. Najnowszymi, w poszczególnych segmentach, są:

  • Segment Network: ATOM, NKN, MATIC, ALGO, CELO (od 1 czerwca); DOT (od 29 czerwca); ICP (od 6 lipca); SOL (od 13 lipca)

  • Segment Oracle: BAND, LINK, TRB (od 1 czerwca)

  • Segment Meme: DOGE (od 8 czerwca)

  • Segment DeFi: AAVE, COMP, CRV, SUSHI, 1INCH, MIR (od 15 czerwca); KNC, KEEP (od 6 lipca), AMP (od 20 lipca)

  • Segment Marketplace: OGN, BAT, ENJ (od 15 czerwca); MANA i CHZ (od 20 lipca)

  • Segment L2: SKL, CTSI (od 22 czerwca)

  • Segment Storage: STORJ, RLC (od 22 czerwca)

  • Segment Web 3.0: ANKR i NU (od 20 lipca)

W zakładce Kryptowaluty w aplikacji Revolut można znaleźć aktualną listę ponad 50 tokenów, które klienci mogą sprzedać lub kupić. Firma tradycyjnie ostrzega klientów przed dużą zmiennością na rynku kryptowalut i związanym z nią ryzykiem utraty kapitału. Zastrzega też, że choć handel kryptowalutami powinien być powszechnie dostępny, może nie być wskazany dla niektórych osób z uwagi na wspomnianą wysoką zmienność i ryzyko. Fintech zaleca osobom, które dopiero poznają kryptowaluty i klientom, którzy już nimi handlowali, rozważne i ostrożne podejmowanie decyzji finansowych. Jak w przypadku każdego aktywa, którego cena zmienia się w czasie, należy ocenić ryzyko wzrostu lub spadku ceny, przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży. Warto mieć na uwadze własne możliwości finansowe, sytuację życiową i porównać informacje o kryptowalutach z wielu źródeł.

W maju 2021 r. Revolut uruchomił pilotaż nowej funkcji wypłaty kryptowalut na zewnętrzne portfele, którą objął Bitcoina i udostępnił klientom planu Metal w Wielkiej Brytanii.

– Coraz większa liczba obeznanych z finansami klientów oczekuje dziś od swoich dostawców usług finansowych dostępu do handlu kryptowalutami. To kolejne narzędzie, obok akcji, złota czy srebra, które klienci mogą uwzględniać i testować jako element portfolio swoich aktywów. Naszym celem w Revolut jest stworzenie super aplikacji finansowej, w której usługi będą 10x szybsze, 10x łatwiejsze, 10x bezpieczniejsze i 10x tańsze. Kryptowaluty to dodatkowy wybór dla setek tysięcy klientów. Chcemy by obrót nimi był 10x łatwiejszy i 10x bezpieczniejszy – powiedział Edward Cooper, Head of Crypto, Revolut.

Od lata zeszłego roku, Revolut zanotował wzrost zainteresowania usługą handlu kryptowalutami, w ślad za ogólnym wzrostem rozpoznawalności kryptowalut na świecie. Kryptowalutami, które zanotowały największe zwyżki popularności w Revolut były Bitcoin, Ethereum i XRP, oraz niedawno udostępniona ADA (Cardano). Revolut oferuje szeroką gamę usług i produktów finansowych, kryptowaluty są jednym z wielu elementów tej oferty.