Revolut staje się jednorożcem. Po kolejnej turze finansowania osiąga wycenę 1,7 miliarda dolarów i zapowiada jeszcze szybszy wzrost

Dodane: 27.04.2018

Karolina Halik

Udostępnij:

Revolut, innowator w bankowości cyfrowej, pozyskał kolejną turę finansowania w wysokości 250 milionów dolarów. Oznacza to, że wycena londyńskiej spółki FinTech w czasie krótszym niż rok wzrosła pięciokrotnie, do poziomu 1,7 miliarda dolarów.

fot. materiały prasowe

Kolejna seria kluczem do nowych rynków

W finansowaniu serii C wzięło udział grono nowych i obecnych inwestorów wśród których znalazły się Index Ventures i Ribbit Capital. Liderem rundy był DST Global z siedzibą w Hong Kongu. Zastrzyk gotówki podbił całkowitą kwotę pozyskanego kapitału do 340 milionów dolarów.  

Środki z serii C zostaną wykorzystane podczas globalnej ekspansji. Revolut chce podbić serca użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Singapurze, Hong Kongu i Australii. W ramach rozwoju firma spodziewa się również wzrostu zatrudnienia z 350 do około 800 pracowników do końca bieżącego roku. 

Plan na 100 milionów klientów w 5 lat

Finansowanie i wzrost wyceny to rezultat niesamowitego wzrostu spółki. Spółka posiada obecnie 2 miliony klientów, ale to nie koniec. Dziennie pozyskuje pomiędzy 6000 a 8000 nowych użytkowników. Firma stawia sobie za cel osiągnięcie 100 milionów klientów w ciągu najbliższych 5 lat. 

Na zachętę dla Revolut tworzy i usprawnia swoje usługi. W ostatnich miesiącach w aplikacji uruchomił między innymi usługi pozwalające na kupno i sprzedaż kryptowalut oraz funkcje wspomagające nawyk regularnego oszczędzania przy okazji codziennych transakcji.

100 tysięcy klientów w Polsce

Karol Sadaj, Country Manager Revoluta w Polsce komentuje sukces firmy – W kontekście dynamiki wzrostu biznesu Polska nie jest wyjątkiem. Od lutego, gdy dołączyłem do Revolut, udało się podwoić liczbę klientów w Polsce z 50.000 do 100.000. To tylko pierwszy sygnał jak duży potencjał tkwi w polskim rynku i jak szybko Polacy potrafią identyfikować korzystne dla siebie rozwiązania. 

Z okazji pozyskania stutysięcznego klienta w Polsce Revolut w ramach świętowania uruchomił dwutygodniową promocję. Użytkownicy do 9 maja 2018 mogą zamówić fizyczną kartę bez opłaty za dostawę.