Revolut udostępnia funkcję darowizn. Można wesprzeć zakup maseczek ochronnych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut udostępnia funkcję darowizn. Można wesprzeć zakup maseczek ochronnych

Udostępnij:

Revolut łączy siły z Polskim Czerwonym Krzyżem. Od teraz klienci platformy finansowej mogą przekazywać mikro-donacje na rzecz działań Polskiego Czerwonego Krzyża poprzez funkcję darowizn (Donations) w aplikacji.
Pozwala ona zaokrąglać końcówki z codziennych wydatków, by zasiliły one organizację dobroczynną. Klienci mogą też przekazać za jej pośrednictwem jednorazowy datek lub wsparcie cykliczne w wybranej przez siebie kwocie.

– Revolut ma ułatwiać regularne oszczędzanie, inwestowanie i dzielenie się z innymi. Dobroczynność jest wpisana na stałe w funkcjonalność naszej aplikacji. Zależało nam by polscy klienci Revolut, poprzez funkcję Donations, mogli przekazywać mikro-datki także polskim organizacjom dobroczynnym, wspierać lokalne cele i beneficjentów w Polsce. Nadszedł czas współdziałania, pomagania i łączenia sił w walce z nowymi zagrożeniami. To dla nas zaszczyt, że pierwszym w Polsce partnerem Revolut Donations jest Polski Czerwony Krzyż. Prosimy społeczność użytkowników Revolut o pomoc i wspólną walkę z koronawirusem – powiedział Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Zakup materiałów ochronnych

Wszystkie datki klientów Revolut dla Polskiego Czerwonego Krzyża przeznaczone zostaną na zakup materiałów ochronnych (gogle, maski, kombinezony, środki dezynfekujące o działaniu wirusobójczym) dla wolontariuszy i pracowników PCK, by mogli bezpiecznie dostarczać pomoc żywnościową dla 120 tysięcy osób w potrzebie i kontynuować opiekę nad seniorami oraz na wsparcie Grup Ratownictwa PCK i magazynu humanitarnego, który może świadczyć pomoc w razie konieczności budowania miejsc tymczasowego zakwaterowania w przypadku zwiększenia liczby osób, przebywających w kwarantannie.

100% datków przekazanych przez klientów Revolut trafi do organizacji dobroczynnej. Firma Revolut nie obciąży donacji żadnymi opłatami. Nie ma kwoty minimalnej datku a funkcja dobroczynna (Donations) może być w każdej chwili włączona lub wyłączona przez użytkownika z poziomu aplikacji.

Pandemia koronawirusa

Świat, Europa i Polska zmaga się z jedną z najbardziej niebezpiecznych i katastrofalnych w skutkach epidemii w ciągu ostatnich lat. Podczas gdy w Chinach udało się częściowo zahamować jej wzrost, w Europie zagrożenie koronawirusem narasta. Polskie państwo i społeczeństwo mobilizują się by wspólnie powstrzymać pandemię. Mimo nadzwyczajnych środków ostrożności, częściowo zamkniętych granic, kryzys nie został jeszcze zażegnany. Tysiące osób przebywa w kwarantannie, wiele osób zmaga się z chorobą.

– Zasięg i skala pandemii koronawirusa jest bezprecedensowa. Taka jest również fala wsparcia, która płynie zarówno od osób indywidualnych, jak i firm – partnerów PCK i osób, które włączają się w działania pomocowe. Fundusze, które zbieramy sprawią, że nasi ratownicy, pracownicy i wolontariusze będą mogli kontynuować swoją pracę w sposób bezpieczny, docierając do potrzebujących i sprawując opiekę nad osobami starszymi. Dziękujemy użytkownikom Revolut za ich hojność i gotowość niesienia pomocy. Apelujemy, bądźmy razem w walce z koronawirusem – powiedziała Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Polskim Czerwonym Krzyżu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem