Revolut udostępnia funkcję Junior Goals, by zachęcić dzieci do oszczędzania

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut udostępnia funkcję Junior Goals, by zachęcić dzieci do oszczędzania

Udostępnij:

Revolut, globalna platforma usług finansowych, używana przez 13 milionów klientów na świecie i ponad 1 milion w Polsce, udostępnił kolejną funkcję Revolut Junior o nazwie Cele (Goals). Nowa usługa ma pomóc dzieciom w zdobyciu umiejętności regularnego odkładania pieniędzy na wymarzone cele.

Revolut Junior to zaprojektowana z myślą o nauce finansów przez zabawę, aplikacja, konto i karta dla dzieci w wieku 7-17 lat. Z jej pomocy korzysta w Europie i USA już ponad 200 tysięcy dzieci, które pod czujnym okiem rodziców, poznają przydatne w życiu nawyki finansowe.

Cel w aplikacji Revolut mogą ustawić rodzice, by następnie śledzić postępy dziecka w oszczędzaniu. Może go jednak ustawić również dziecko, w swojej aplikacji Revolut Junior, z określoną kwotą docelową, lub bez. Cel (Goal) może być wspierany wpłatami bezpośrednio przez rodzica lub przez dziecko, z kieszonkowego, lub za nagrody dzięki realizowanym zadaniom (Tasks). Aplikacja umożliwia wiele scenariuszy zarządzania kieszonkowym.

Revolut Junior ma obecnie trzy filary: Kieszonkowe, Zadania i Cele. Trzeci i najnowszy ma sprawić by odkładanie pieniędzy było tak proste jak to tylko możliwe. Dzięki połączeniu motywacji i zabawy dzieci uczą się, że przy odrobinie systematyczności można odłożyć na to o czym się marzy, obojętnie czy chodzi o sportowe buty, nową grę czy hulajnogę. Ciekawy cel, ustalony wspólnie z dzieckiem, da motywację do oszczędzania.

Jak działają Junior Goals?

  1. Ustal Cel. Może to zrobić rodzic w aplikacji Revolut lub dziecko w aplikacji Revolut Junior
  2. Potwierdź Kwotę. Kwota docelowa może być przypisana Celowi przez rodzica lub dziecko
  3. Zasil Cel. Wpłat na Cel może dokonywać zarówno rodzic, jak i dziecko
  4. Śledź postępy. Postępy można obserwować zarówno z aplikacji rodzica, jak i dziecka
  5. Łatwy dostęp. Rodzic i dziecko mogą przesunąć środki z Celu na kartę dziecka w dowolnym momencie

– Cele, płatności, kieszonkowe i zadania były wśród czterech najczęściej wymienianych przez rodziców funkcji, które widzieli jako przydatne w usłudze Revolut Junior. Budujemy ten produkt na życzenie rodziców, biorąc pod uwagę sugestie dzieci, by oszczędzanie stało się rodzinną nauką i zabawą. Cieszymy się z popularności jaką cieszy się aplikacja i jesteśmy bardzo zmotywowani by ją dalej rozwijać – mówi Felix Jamestin, szef produktów Premium w Revolut.

Cele Junior są obecnie dostępne w planach Revolut Premium i Metal w Europie i w USA. W lipcu bieżącego roku Revolut udostępnił w aplikacji Junior funkcję Zadania (Tasks), która pozwala rodzicom i dziecku umawiać się na drobne nagrody finansowe w zamian za realizację zadań specjalnych. Dzięki temu, dziecko docenia związek pomiędzy sumiennie wykonaną pracą, a należącą się za nią nagrodą.

Najpopularniejszymi zadaniami w aplikacji Revolut Junior w Polsce są kolejno (opis, średnia kwota nagrody):

  1. Czytaj codziennie (ok. 5 zł)
  2. Wyrzuć śmieci (ok. 5 zł)
  3. Posprzątaj sypialnię (ok. 8 zł)
  4. Odkurz pokój (ok. 5 zł)
  5. Pozmywaj naczynia (ok. 5 zł)

W top 10 najpopularniejszych zadań znalazły się też kolejno: posprzątaj pokój, nakryj stół, opróżnij zmywarkę, zdobądź piątkę w szkole, koszenie trawy. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowało się wychodzenie na spacer z psem, być może jest to traktowane bardziej jak standardowy obowiązek, niż zadanie specjalne. Największe premie pieniężne zdobyć można było za sprzątanie sypialni, porządki w pokoju oraz koszenie trawy. W Europie, najpopularniejszym zadaniem w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech i Hiszpanii było sprzątanie sypialni, a w Rumunii i Francji odkurzenie pokoju. W każdym z ww. krajów, w top 3 zadań znalazło się codzienne czytanie.

Revolut Junior pierwszy raz udostępniony został rodzicom w marcu 2020 roku w Wielkiej Brytanii, następnie w maju w Europie, a w sierpniu w USA. Aplikacja Junior przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-17 lat. Rodzic lub opiekun ma wgląd i kontrolę nad transakcjami dziecka z poziomu swojej aplikacji. Z aplikacji Junior skorzystało już ponad 200 tysięcy dzieci. Revolut planuje uruchomić teraz aplikację Junior w Singapurze, Japonii i Australii.