Revolut udostępnia kryptowalutę Dogecoin

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut udostępnia kryptowalutę Dogecoin

Udostępnij:

Revolut, aplikacja finansowa, udostępnił dziś klientom ekspozycję na kryptowalutę Dogecoin. Co tydzień, we wtorki, Revolut udostępnia w aplikacji kolejną pulę nowych kryptowalut.

Pierwszy wtorek „New Tokens Tuesday” w zeszłym tygodniu przyniósł 8 nowych tokenów: ATOM, NKN, MATIC, ALGO, CELO, BAND, LINK i TRB. Łącznie z dodanym dzisiaj DOGE, Revolut oferuje obecnie 30 kryptowalut. Rozszerzenie oferty następuje po ogłoszonym niedawno starcie usługi wypłaty kryptowalut na zewnętrzne portfele. Jest ona dostępna w wersji beta i mogą z niej już korzystać klienci planu Metal w Wielkiej Brytanii.

Firma tradycyjnie ostrzega klientów przed dużą zmiennością na rynku kryptowalut i związanym z nią ryzykiem utraty kapitału. Zastrzega też, że choć handel kryptowalutami powinien być powszechnie dostępny, może nie być wskazany dla niektórych osób z uwagi na wspomnianą wysoką zmienność i ryzyko. Fintech zaleca osobom, które dopiero poznają kryptowaluty i klientom, którzy już nimi handlowali, rozważne i ostrożne podejmowanie decyzji finansowych. Jak w przypadku każdego aktywa, którego cena zmienia się w czasie, należy ocenić ryzyko wzrostu lub spadku ceny, przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży. Warto mieć na uwadze własne możliwości finansowe, sytuację życiową i porównać informacje o kryptowalutach z wielu źródeł.

Jak znaleźć Dogecoin w aplikacji Revolut:

  1. Należy otworzyć aplikację Revolut i przejść do zakładki „Kryptowaluty”

  2. Dotknąć pola „Zainwestuj” i wybrać z listy Dogecoin

  3. Następnie ustalić kwotę zakupu

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem