Revolut udostępnił aplikację w Singapurze i oficjalnie wszedł do Azji

Dodane: 24.10.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Revolut, londyński fintech, z którego usług korzysta ponad 7 milionów użytkowników w Europie, ogłosił dziś oficjalnie premierę swojej usługi w Singapurze.

W trakcie beta testów w Singapurze do Revolut dołączyło już ponad 30 tysięcy użytkowników, od dziś będzie dostępna dla każdego mieszkańca Miasta Lwa. Fintech umożliwi im płatności za granicą w ponad 150 walutach, wymianę walut w aplikacji po atrakcyjnym kursie i wypłaty z zagranicznych bankomatów bez prowizji do kwoty 350 dolarów singapurskich (SGD) dla użytkowników Standard i do 700 SGD dla klientów Premium.

Rezydenci Singapuru będą mogli korzystać z przelewów zagranicznych z przewalutowaniem po korzystnym kursie i bez ukrytych opłat. Do dyspozycji będą mieli 14 subkont walutowych, w tym subkonto EUR, USD, GBP, AUD i SGD. Revolut planuje w najbliższych miesiącach podwoić liczbę subkont i uzupełnić listę dostępnych walut o m.in. indyjskie rupie (INR), malezyjski ringgit (MYR) i filipińskie peso (PHP).

– Mieszkańcy Singapuru podróżują za granicę średnio 7 razy w roku. W tym samym czasie przelewają za granicę transfery warte łącznie do 7 miliardów USD. Choć słyną z pracowitości, często nie zdają sobie sprawy z tego, że te przypływy pieniężne obciążone są przez tradycyjnych dostawców usług finansowych prowizjami dochodzącymi nawet do 5%. Wejście Revolut na rynek zmieni reguły gry – mówi Jakub Zakrzewski, Head of Growth, APAC w Revolut.

Wejście Revolut do Azji, tak jak wcześniej do Australii, łączy kontynenty, konsumentów i ułatwia obieg pieniądza. Mieszkańcy Singapuru będą mogli błyskawicznie i bezpłatnie przesyłać pieniądze innym użytkownikom Revolut w Europie i Australii. Revolut planuje już niebawem udostępnić usługę klientom na kontynencie amerykańskim, w USA i Kanadzie. Fintech planuje zrobić to jeszcze w tym roku.

Revolut zaoferuje w Singapurze rozwiązania dobrze już znane w Europie, które pomagają odzyskać kontrolę nad codziennymi wydatkami – błyskawiczne powiadomienia o transakcjach, narzędzia do kontroli budżetu w ujęciu tygodniowym i miesięcznym, kategoryzację wydatków na zakupy spożywcze, transport czy restauracje i limity miesięcznych wydatków w każdej z wybranych kategorii.

Mieszkańcy Miasta Lwa będą mogli też odkładać na niewielkie cele za pomocą zaokrąglonych końcówek reszty z codziennych płatności. Nie zabraknie popularnych funkcji Revolut jak darmowe wysyłanie i proszenie o przelew peer-to-peer lub dzielenie z przyjaciółmi na jedno kliknięcie rachunku w restauracji.

W 2018 roku Revolut założył w Singapurze swój hub na region Azji i Pacyfiku. Od tego czasu lokalny zespół powiększył się do 20 osób. Fintech zamierza w najbliższych miesiącach powiększyć go trzykrotnie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem