Revolut udostępnił Revolut Junior, który uczy dzieci jak zarządzać pieniędzmi

Dodane: 18.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Revolut Junior to nowa aplikacja do zarządzania pieniędzmi zaprojektowana z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 7-17 lat. Celem Revolut Junior jest szerzenie edukacji finansowej wśród osób młodych za pomocą dopasowanych porad i funkcji do zarządzania pieniędzmi. Konta Revolut Junior pozostają pod nadzorem rodziców lub prawnych opiekunów, z poziomu ich własnych aplikacji Revolut.
Konto oferuje doświadczenie użytkownika i narzędzia budujące nawyki i umiejętności, które przydadzą się w osiągnięciu przyszłej niezależności finansowej.

Usługa składa się z trzech głównych elementów:

 1. Nowej aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach,

 • Nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka,

 • Specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka.

 • Rodzice, korzystając z ich własnych aplikacji Revolut, będą mogli zarządzać kieszonkowym ich dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca – co stworzy „centrum dowodzenia” wydatkami rodziny. Będą mogli korzystać z błyskawicznych transferów na konto dziecka oraz szybkiego wglądu w konta i poszczególne transakcje.

  Rodzice będą mogli ponadto dostawać błyskawiczne powiadomienia o transakcjach dziecka. Usługa obejmuje też ustawienia bezpieczeństwa, pozwalające kontrolować rodzicowi funkcje karty, np. transakcje online.

  Revolut planuje poszerzenie nowej usługi o szereg funkcjonalności, takich jak: odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta (stałe kieszonkowe), funkcje oszczędzania, raporty o wydatkach, wyznaczanie zadań i celów finansowych oraz porady finansowe dla dzieci, kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi. Każda z funkcji będzie sprzyjała komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem i wspólnej nauce codziennych finansów.

  –Naszym celem jest pomóc dzieciom w edukacji finansowej. Pierwsze rozmowy o pieniądzach zaczynają się w domu, a my wierzymy, że ważne nawyki i umiejętności finansowe zdobywa się krok po kroku – poprzez doświadczenie i pod nadzorem rodziców i opiekunów. Revolut Junior „rośnie” wraz z dzieckiem, aż do momentu gdy kończy 18 lat i posiada już umiejętności finansowe, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych i kosztownych błędów – powiedział Aurelien Guichard, szef produktu Revolut Junior.

  – Premiera Revolut Junior to nowe możliwości dla młodych osób, aby wykształcić nawyki ostrożnego posługiwania się pieniędzmi. To ważne by młodzi nabywali od dziecka wiedzę, pewność siebie i umiejętności sprawnego zarządzania wydatkami, które przydadzą im się w życiu dorosłym. Revolut Junior, jako platforma mobilna, ma szansę odegrać ważną rolę w zakresie edukacji finansowej dzieci i młodzieży – powiedział Russell Winnard, Dyrektor Programowy w organizacji dobroczynnej Young Money zajmującej się edukacją finansową.

  W pierwszym etapie Revolut Junior dostępny będzie dla klientów Premium i Metal w Wielkiej Brytanii. Następnie, usługa udostępniona zostanie w innych krajach w Europie.

   

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem