Revolut umożliwi wypłatę bitcoinów

Dodane: 06.05.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Revolut uruchomił funkcję wypłaty bitcoinów. Tym samym, klienci, którzy posiadają kupione w Revolut bitcoiny, będą mogli je przenieść na zewnętrzne, prywatne portfele.

Dzięki nowej usłudze klienci będą mogli decydować gdzie chcą przechowywać bitcoiny – czy na Revolut, czy na zewnętrznych „gorących” i „zimnych” portfelach. Funkcja wypłaty bitcoinów to większa kontrola nad posiadaną kryptowalutą.

Na początek, nowa funkcja trafi do klientów planu Metal w Wielkiej Brytanii. W ramach wersji beta będą mogli dodać do Revolut trzy zewnętrzne adresy i wypłacić do 500 GBP dziennie oraz 1000 GBP miesięcznie. Dla większego bezpieczeństwa funkcja wypłaty wymaga dwuetapowego uwierzytelnienia.

– Słuchamy klientów uważnie, a wypłaty kryptowalut były jedną ze szczególnie oczekiwanych funkcji. Zaczynamy stopniowy proces jej udostępnienia. Klienci będą mogli przechowywać swoje krypto w miejscu, które uważają za najbezpieczniejsze – w Revolut, na „gorącym” lub „zimnym” portfelu, lub przelać je na jedną z giełd. To początek listy nowych funkcji krypto, które planujemy uruchomić, by stać się wiodącym usługodawcą na rynku – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Klienci mogą zrobić upgrade konta do Metal za pomocą kilku kliknięć, by korzystać jako pierwsi z nowo wprowadzanych usług i produktów. Revolut planuje udostępnić funkcję wypłat kryptowalut w innych płatnych planach i na kolejnych rynkach w najbliższej przyszłości.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem