Revolut uruchamia Staking, czyli pasywne zarabianie na kryptowalutach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut uruchamia Staking, czyli pasywne zarabianie na kryptowalutach

Udostępnij:

Revolut udostępnił kolejną usługę związaną z kryptowalutami. Staking pozwoli klientom przechowującym kryptowaluty w aplikacji osiągać dzięki temu dodatkowe korzyści. Nowa funkcja jest już aktywna w Wielkiej Brytanii i krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (także w Polsce).

Revolut dalej rozwija się w branży kryptowalut

Nowa funkcja toruje drogę klientom przechowującym kryptowaluty w Revolut do czerpania z tego tytułu korzyści. Na razie obejmuje 4 wybrane tokeny: Ethereum, Cardano, Polkadot i Tezos. Nagrody wypłacane są w tokenach natywnych. Klienci mogą stakować tokeny ze swojego aktualnego portfelu lub kupić nowe z przeznaczeniem do stakowania. Wielkość nagród wynika z ilości stakowanych tokenów. Częstotliwość wypłat nagród, ich wielkość i minimalna ilość stakowanych tokenów określone są osobno dla każdej kryptowaluty. Revolut twierdzi, że klienci mogą osiągnąć w ten sposób stopę zwrotu na poziomie do 11,65% w skali roku.

Ponadto klienci mogą zablokować odpowiednią liczbę tokenów do stakowania kilkoma kliknięciami. W zależności od tokena mogą kontynuować staking i otrzymywać nagrody lub odblokować środki w celu ich wydania, przelewu albo sprzedaży. Stakowane środki mają być przechowywane u zaufanych partnerów powierniczych.

– Revolut osiągnął w zeszłym roku w obszarze kryptowalut kilka istotnych kamieni milowych. Po pierwsze podwoiliśmy liczbę dostępnych w aplikacji tokenów do blisko 100. Swoją premierę miały nowe funkcje, takie jak tryb płatności kryptowalutami za codzienne zakupy w kartach debetowych, moduł edukacyjny Learn & Earn z kursami, testami i nagrodami, czy możliwość handlu kryptowalutami przez klientów firmowych. Jeśli chodzi o ekspansję międzynarodową, udało nam się wejść z produktem do Singapuru. Otrzymaliśmy także licencje na oferowanie handlu kryptowalutami od regulatorów w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i na Cyprze – powiedział Emil Urmanshin, general manager crypto w Revolut.

Jak działa staking?

Staking (proof of stake) to forma uczestnictwa w sieci. Stakerzy odgrywają ważną rolę w mechanizmie, który zabezpiecza blockchain i pozwala na jego funkcjonowanie. Stakując, użytkownicy wspierają sieć w podobny sposób, w jaki robią to minerzy. Za zabezpieczanie blockchaina są wynagradzani.

Klienci Revoluta mogą kupować kryptowaluty już od 1€ i jest na to kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli „końcówki” z codziennych zakupów. Klienci Revolut mają do dyspozycji blisko 100 kryptowalut. W 2022 r. liczba tokenów dostępnych dla klientów Revolut wzrosła 9-krotnie w porównaniu z początkiem 2021 r.