Revolut wchodzi na rynek turystyczny w Polsce – pomoże wynająć nocleg z 10% cashbackiem

Dodane: 26.10.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Revolut, superaplikacja, z której korzysta 16 mln klientów na świecie, udostępnił w Polsce platformę do wynajmu miejsc noclegowych. Firma nie chce ograniczać się już wyłącznie do oferowania usług finansowych i planuje wejść w inne branże. Dzięki funkcji Stays chce wejść na globalny rynek rezerwacji turystycznych i stworzyć korzystną alternatywę dla najemców i wynajmujących. W momencie, gdy poszczególne kraje znoszą ograniczenia dla zaszczepionych turystów, Revolut umożliwia klientom dokonanie błyskawicznej rezerwacji pobytu, bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Revolut Stays – co oferuje?

Polscy klienci otrzymują dostęp do wyjątkowych cen z rynku turystycznego, bez opłat rezerwacyjnych ze strony Revolut. Dodatkowo otrzymają natychmiastowo do 10% cashback, by w ten sposób zaoszczędzić na urlopowe atrakcje i przyjemności, gdy dotrą już do miejsca docelowego.

Inwestycje Revolut w ofertę turystyczną będą rosły wraz z powracającym optymizmem i odkładaną na skutek pandemii potrzebą wyjazdów zagranicznych. Na przełomie kwietnia i maja 2021 r. Revolut zapytał 12 tys. klientów, w tym 2 tys. z Polski, o plany odnośnie do urlopu.

80% zapytanych klientów z Polski odpowiedziało, że chce wyruszyć za granicę najszybciej jak to możliwe. I tak się stało. Ponad 480 tys. polskich klientów Revolut w okresie czerwiec–październik 2021 r. wyjechało za granicę (+92% r/r). Ich średnie wydatki wyniosły 2167 zł na osobę i były wyższe o 12% niż rok temu i o 6% niż przed pandemią, w 2019 r.

Rezerwacja hoteli z Revolut

Od Sopotu do Zakopanego, od Egiptu po Fuerteventurę, od pokojów typu bed & breakfast w okazyjnej cenie, po luksusowe apartamenty. Polscy klienci Revolut będą mogli wyszukać dla siebie wymarzone miejsca pobytu na całym świecie i zarezerwować je kilkoma kliknięciami, resztę czasu poświęcając na to, co przyjemne.

Rezerwowanie miejsc pobytu z Revolut to element kompleksowej oferty. Na turystów czekają tradycyjnie konta wielowalutowe, funkcje do łatwego dzielenia rachunku, sejfy grupowe na wspólne wakacyjne wydatki, polisy podróżne i możliwość wstępu do saloników lotniskowych w razie opóźnienia lotu. Niebawem pojawią się kolejne funkcje dla podróżujących.

– Spędziliśmy wiele godzin, rozmawiając z naszymi klientami i pytając jakie kolejne produkty i usługi chcieliby zobaczyć w swojej aplikacji. Ponieważ turystyka, po długim okresie pandemii, stopniowo się odradza, stworzyliśmy funkcję Stays, by pomóc klientom w Polsce i na świecie szybciej, łatwiej i taniej rezerwować noclegi. Revolut będzie aplikacją, która spełni wszystkie potrzeby związane z podróżowaniem – mówi Marsel Nikaj, head of savings w Revolut.

* * *
*Revolut nie pobiera żadnych opłat rezerwacyjnych, nie mniej jednak obowiązują ceny i opłaty pobierane przez stronę udostępniającą miejsce pobytu.

* * *
Revolut – jedna aplikacja, do wszystkich spraw finansowych

Revolut buduje pierwszą prawdziwie globalną superaplikację finansową, by pomóc ludziom uzyskać więcej korzyści z posiadanych pieniędzy. W 2015 r. Revolut zaoferował w Londynie usługę wymiany walut. Dziś ponad 16 milionów klientów na świecie (w tym ponad 1 milion w Polsce) korzysta z dziesiątek innowacyjnych produktów Revolut realizując ponad 150 milionów transakcji miesięcznie.

Dzięki kontom detalicznym i firmowym Revolut pomaga klientom poprawić sytuację finansową, zwiększyć kontrolę nad pieniędzmi i współdzielić transakcje z ludźmi na całym świecie.