Revolut wprowadza Metal – ekskluzywną kartę z metalu oraz moneyback w kryptowalutach

revolut wprowadza metal ekskluzywna karte z metalu oraz moneyback w kryptowalutach
Udostępnij:
Revolut, brytyjska firma oferująca usługi finansowe, wprowadza Metal – kartę z metalu oferującą moneyback, czyli częściowy zwrot wydatków w walutach tradycyjnych lub cyfrowych.

Revolut powstał w lipcu 2015 roku by służyć śmiałej misji: postawić bankowy sektor finansowy na głowie. Konsumenci mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

Revolut obsługuje w Polsce ponad 150.000 klientów indywidualnych i ponad 1.000 firm. Usługa Revolut for Business powstała w 2017 roku. Od tego czasu klienci biznesowi w Europie wykonali z jej pomocą przelewy o wartości 350 milionów dolarów, generując dzięki niej oszczędności rzędu 14 milionów dolarów. Revolut z siedzibą w Londynie, zdobył już ponad 2.000.000 klientów w Europie i zrealizował 100 milionów transakcji wartych ponad 16 miliardów dolarów. Revolut pozyskał finansowanie w wysokości 336 milionów dolarów od najbardziej prestiżowych inwestorów, m.in. Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.

Revolut wprowadził metalową kartę z obsługą płatności bezstykowych, która oferuje do 1% moneyback w walutach FIAT lub kryptowalutach, czyli trzy razy większy niż standardowo miesięczny limit wypłat bez prowizji z bankomatów na całym świecie (2400 zł).

– Staramy się wprowadzać innowacje, których nie ma nikt inny. Revolut Metal to aktualnie jedyna oferowana w Polsce karta z metalu obsługująca płatności bezstykowe – mówi Karol Sadaj, Country Manager Revolut w Polsce.

Dodatkowo firma udostępnia także usługi concierge, dzięki którym klienci będą mogli zlecić m.in. zakup biletów lotniczych lub biletów na koncerty.

– Jestem przekonany, że Revolut Metal stanie się ekskluzywną kartą przyszłości i niezbędnym atrybutem każdego międzynarodowego podróżnika. Chociaż już teraz oferta zawiera wiele nowych funkcji, czeka nas jeszcze więcej, w tym trading bez prowizji i poczekalnie na lotniskach – mówi Nik Storoński, założyciel i CEO Revolut.

Użytkownicy Revolut Metal skorzystają też z nielimitowanej wymiany walut, bezpłatnych przelewów międzynarodowych, całodobowej obsługi klienta i ubezpieczenia podróżnego, które oprócz opieki zdrowotnej i dentystycznej oferuje także ubezpieczenie od zgubionego bagażu i odwołanych lotów.

Revolut planuje też poszerzyć ofertę Metal o zniżki na saloniki lotniskowe, konta rodzinne, nielimitowane karty wirtualne zmieniające numer po każdej transakcji i dodatkowe benefity w ramach przyszłej platformy tradingowej Revolut.

– Wprowadzenie karty Revolut Metal jest również ważnym krokiem w kierunku generowania dodatkowych przychodów, szczególnie ważnych w momencie gdy przygotowujemy się do uruchomienia bezprowizyjnej platformy tradingowej i rozszerzenia działalności na Amerykę Północną i Azję jeszcze w tym roku – dodaje Storoński.