Revolut wszedł do Ameryki Łacińskiej, Azji Południowej i na Bliski Wschód z „lekką” wersją aplikacji

Dodane: 20.06.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Revolut, aplikacja finansowa, z której korzysta już ponad 18 milionów osób na świecie, udostępnił „lekką” wersję swojej aplikacji klientom na 5 nowych rynkach. Revolut Lite ma być dostępna do końca roku w 90 krajach.

Revolut udostępnia wersję Lite

Klienci na nowych rynkach mogą realizować błyskawiczne przelewy do ponad 50 krajów. Do końca 2022 r. Revolut chce połączyć usługą 90 rynków na świecie. Następnie, w Revolut Lite pojawią się kolejne funkcje i produkty. Fintech chce wspierać w ten sposób klientów w poprawie ich sytuacji finansowej, zwiększeniu kontroli nad pieniędzmi i współdzieleniu transakcji z ludźmi na całym świecie.

Przy wykorzystaniu globalnej infrastruktury do przelewów, Revolut pozwala wysyłać i otrzymywać środki jednym kliknięciem. Za przelewy pomiędzy klientami nie pobiera opłaty. W przypadku przelewów do osób niebędących klientami Revolut opłata wyniesie 1%, ale nie mniej niż $1. Opłata za przelew, jak zawsze, będzie widoczna na ekranie aplikacji, zanim nastąpi przelew.

Revolut Lite może przydać się ekspatom i studentom zagranicznym, którzy skorzystają z przelewów tańszych, szybszych, łatwiejszych i bezpieczniejszych niż u tradycyjnych dostawców. Będą mogli je przesyłać w ponad 30 walutach. Usługa będzie udostępniana stopniowo, począwszy od osób, które zapisały się na listę oczekujących, by po kilku tygodniach lub miesiącach objąć pozostałych klientów. Przelewy mają być natychmiastowe, z Revolut na Revolut, lub trwać jeden dzień roboczy, w przypadku innych typów transferów.

– Cieszymy się z premiery aplikacji Revolut w 5 kolejnych krajach. Stale poszerzamy dostęp do szybkich, bezpiecznych i wygodnych przelewów transgranicznych na całym świecie. Definiujemy na nowo sposób, w jaki można wysyłać sobie pieniądze, poprzez uproszczenie procesu transferowania środków, obniżenie ceny transferu i wykorzystanie atrakcyjnego kursu wymiany. Tradycyjne przelewy mogą nieprzyjemnie zaskoczyć klientów ukrytymi opłatami. My znosimy wszelkie opłaty, jeśli zarówno nadawca, jak i odbiorca są klientami Revolut. Transfer jest darmowy, niezależnie ile tysięcy kilometrów dzieli obie strony. Dodatkowo oferujemy najlepszy możliwy rynkowo kurs wymiany walut, z którego jesteśmy znani w Europie, Ameryce, Australii, Japonii i Singapurze – mówi Wład Jacenko, CTO i współzałożyciel Revolut.

Wszystkie osoby, którym zależy na szybszym dostępie do usługi, firma prosi o zapisanie się na listę oczekujących. Te osoby otrzymają dostęp do usługi wcześniej niż pozostali. By to zrobić, należy pobrać aplikację z Google Play lub App Store na smartfona i założyć konto.