Revolut wypuszcza kolejny kurs edukacyjny na temat finansów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut wypuszcza kolejny kurs edukacyjny na temat finansów

Udostępnij:

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 35 milionów klientów na świecie i ponad 3 miliony w Polsce, konsekwentnie poszerza ofertę kryptowalut – do już ponad 100 tokenów, oraz kursów wiedzy dostępnych w aplikacji – najnowszy dotyczy tokena Axelar.
  • Revolut konsekwentnie poszerza ofertę edukacyjną w aplikacji (nowy kurs wiedzy dotyczy kryptowaluty Axelar),
  • Portfolio kryptowalut dostępnych w Revolut urosło w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 50%, klienci w Wielkiej Brytanii i krajach EOG mogą teraz handlować ponad 120 kryptowalutami w aplikacji,

  • Ponad 4 miliony klientów Revoluta ukończyło co najmniej jeden z kursów edukacyjnych.

Portfolio kryptowalut dostępnych w Revolut urosło w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 50% (od sierpnia 2022 r). Obecnie, klienci w Wielkiej Brytanii i krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) mogą handlować ponad 120 kryptowalutami w aplikacji. W sekcji “Edukacja” (“Learn”) można ponadto skorzystać z kursów wiedzy na temat poszczególnych technologii i tokenów, najnowszy poświęcony jest Axelar.

Od premiery w lipcu 2022 r., kolejne kursy wiedzy przekładają techniczny żargon w bardziej przystępne informacje dla szerszej publiczności. Do dziś już ponad 4 miliony klientów ukończyło co najmniej jedną z 18 lekcji na temat kryptowalut w aplikacji Revolut. To osoby w różnym wieku, różnej płci, różnych miejsc zamieszkania – łączy je chęć zdobycia dodatkowej wiedzy na temat kryptowalut i technologii blockchain.

Co oferuje nowy kurs?

Nowy kurs składa się z 3 lekcji i jest dostępny dla klientów Revolut w Wielkiej Brytanii, krajach EOG oraz w Singapurze. Dodatkowo, klienci w krajach EOG i w Singapurze za ukończenie lekcji i pomyślne zdanie testów wiedzy mogą uzyskać drobny bonus o wartości do 3 euro (lub 4,2 SGD) wyrażony w tokenie WAXL. Wartość bonusu będzie widoczna dla każdego klienta w aplikacji zanim przystąpi do wybranej lekcji. Wartość ta będzie wyrażona w lokalnej walucie, ale wypłacona (po pomyślnym zaliczeniu testów) w kryptowalucie i dodana do rachunku krypto. Kryptowalutę można zatrzymać lub od ręki wymienić na waluty FIAT.

Statystycznie, wg. danych wewnętrznych firmy (analizowanych w zagregowanej oraz zanonimizowanej formie), połowa klientów biorących udział w co najmniej jednej lekcji jest w wieku od 25 do 44 lat. Ta informacja potwierdza zainteresowanie kryptowalutami w różnych grupach wiekowych (i inkluzywny charakter kursów). Co najmniej 12% spośród respondentów ankietowanych w Europie przez firmę Dynata na zlecenie Revolut w lipcu 2023 r. przyznało, że rozważają zakup kryptowalut. Największą gotowość do zakupów kryptowalut deklarowali Bułgarzy (24%), Polacy (15%) i Węgrzy (15%).

Revolut planuje dodać kolejne kursy edukacji finansowej (lekcje i testy wiedzy) do zakładki Edukacja w aplikacji jeszcze w tym roku.

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut?

Revolut Ltd, to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szerokie spektrum usług finansowych poprzez aplikację, gdzie kryptowaluty są poszukiwaną i popularną usługą. Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami.

Klienci mogą kupować kryptowaluty już od 1 euro na kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów. Klienci Revolut mają do dyspozycji 120 kryptowalut i ponad 12 kolekcji kryptowalut.

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym zmianom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży.

Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Zobacz także

Revolut umożliwił klientom handel akcjami spółek z Europy

Revolut zainwestował w mobilną platformę edukacji finansowej. Nowy kurs ma pomóc klientom wygrać z oszustami