Revolut zaoferuje w USA karty Mastercard, to początek globalnej współpracy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut zaoferuje w USA karty Mastercard, to początek globalnej współpracy

Udostępnij:

Revolut i Mastercard (MA), ogłosiły 22 października początek globalnej współpracy, której pierwszym efektem będzie oferowanie kart Revolut z logo Mastercard na rynku amerykańskim. Nastąpi to jeszcze w tym roku. Dzięki wsparciu organizacji Mastercard, ekspansja Revolut będzie mogła być kontynuowana na całym świecie, wszędzie gdzie akceptowane są karty Mastercard. To kolejny etap współpracy, której początki sięgają 2015 roku i udziału Revolut w programie akceleracyjnym Mastercard Start Path.

Mastercard i Revolut odniosły wspólnie wiele sukcesów na rynkach europejskich oferując użytkownikom innowacje w zakresie finansów, od codziennego zarządzania wydatkami, po wiodącą na rynku usługę wymiany walut. Dziś, nowe porozumienie potwierdza, że co najmniej połowa kart Revolut wydanych w Europie, będzie opatrzona logo Mastercard. Ponadto, współpraca obejmie rynki poza Europą, co pomoże Revolut zrealizować plany w zakresie globalnej ekspansji. Ambicją fintechu jest oferować usługi finansowe konsumentom w USA. Jeszcze w tym roku, obie marki uruchomią wspólnie usługi na rynku amerykańskim. Przy wsparciu Mastercard, Revolut dotrze także do nowych użytkowników na rynkach azjatyckich – w Australii, Singapurze, Japonii, Nowej Zelandii i na rynkach Ameryki Łacińskiej – w Meksyku i Brazylii.

– Jako zaufany partner w ekspansji, Mastercard ma istotny udział w naszym sukcesie, od początków firmy Revolut, aż do teraz. Dzisiejsza umowa pomoże nam zrealizować ambicje udostępnienia innowacyjnych usług finansowych ludziom na całym świecie. Wejście na rynek amerykański będzie dla nas ważnym kamieniem milowym, jesteśmy szczęśliwi, że dokonamy tego wspólnie z naszym partnerem, firmą Mastercard – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

– Współpracujemy z naszym partnerem, firmą Revolut, od czterech lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszych relacji biznesowych i realizacji szeregu wspólnych celów na wielu rynkach. Sukces Revolut i tempo wchodzenia na nowe rynki, w tym, już niedługo, do USA, to dowód skuteczności z jaką wspieramy fintechy. Zwiększenie zasięgu usług Revolut na skalę globalną pomoże milionom konsumentów na całym świecie skorzystać z globalnej sieci akceptacji Mastercard i innowacji, które oferuje Revolut – powiedział Michael Miebach, Chief Product Officer w Mastercard.

Rozszerzenie współpracy będzie okazją do wdrożenia przez Revolut najnowszych technologii, produktów i usług firmy Mastercard, począwszy od platformy technologicznej Mastercard Send.

W samej tylko Europie, Mastercard jest partnerem pierwszego wyboru dla ponad 60 fintechów i cyfrowych banków. Ich grono w ciągu ostatnich dwóch lat podwoiło się, co jest dowodem na skuteczność przyjętej przez Mastercard strategii wspierania fintechów od wczesnej fazy ich rozwoju. Program akceleracyjny Mastercard Start Path, do którego Revolut dołączył jako startup w 2016 roku, to wielokrotnie nagradzany program wspierający spółki technologiczne w szybkim skalowaniu biznesu, dzięki dostępowi do unikalnych technologii, rozwiązań, wiedzy i globalnych partnerstw Mastercard.