Revolut zapobiegnie oszustwom kartowym. Wprowadza jednorazowe wirtualne karty płatnicze

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

W czasach, gdy oszustwa związane z kartami internetowymi są coraz bardziej popularne, gigant branży fintech Revolut na nowo definiuje bezpieczeństwo, pozwalając klientom płacić online za pomocą jednorazowych wirtualnych kart, wychodząc na pozycję lidera w branży w zapobieganiu oszustwom kartowym.

fot. materiały prasowe

Klienci Revolut będą mogli w kilka sekund aktywować kartę wirtualną ze zmiennym numerem, który będzie automatycznie zmieniany po każdej transakcji, dodając dodatkowy poziom zabezpieczeń transakcji online i ochronę przed oszustwami związanymi z zakupami w Internecie.

Jednorazowe karty wirtualne będą działać równolegle z istniejącymi, funkcjami zabezpieczeń Revolut, w tym z zabezpieczeniami opartymi na lokalizacji, możliwością blokowania i odblokowywania kart fizycznych, a także możliwością wyłączania takich funkcji, jak płatności zbliżeniowe i płatności paskiem magnetycznym.

W całej Europie w 2016 roku liczba oszustw związanych z kartami online wzrosła o 9% w stosunku do poprzedniego roku, do łącznej wartości 1,8 miliarda euro. Natomiast wskaźnik Card not present fraud (CNP) wzrósł z 50% w 2008 r do 70% w 2016 r.

Podczas gdy największe instytucje finansowe zwiększają wysiłki, aby poradzić sobie z tym alarmującym wzrostem, Revolut opracował innowacyjną technologię, która zwiększa ochronę klientów przed oszustwami związanymi z kartami internetowymi.

Vlad Yatsenko, współzałożyciel i Dyrektor ds. Technicznych w Revolut skomentował wprowadzany produkt – Fintechy które już dzisiaj oferują lepszą obsługę niż tradycyjne banki, wciąż mają przed sobą długą drogę, aby w pełni zbudować zaufanie klientów. Wieki zajmie nam całkowite pozbycie się 16 cyfrowych numerów kart kredytowych. Dlatego wprowadzamy karty wirtualne jako długoterminowe rozwiązanie problemu oszustw internetowych. Dzięki automatyzacji tego procesu w Revolut, doświadczenia klienta są natychmiastowe i bezstresowe.

O Revolut

Revolut powstał w lipcu 2015 roku by służyć śmiałej misji: postawić bankowy sektor finansowy na głowie. Konsumenci mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 130 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

Revolut z siedzibą w Londynie, zdobył już ponad 1.500.000 klientów w Europie i zrealizował 60 milionów transakcji wartych ponad 10 miliardów dolarów. Revolut pozyskał finansowanie w wysokości 90 milionów dolarów od najbardziej prestiżowych inwestorów, m.in. Index Ventures oraz Ribbit Capital.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem