Rewolucja na rynku e-commerce! Aukcje bez ceny!

Dodane: 13.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

23 lipca 2012 roku wystartował całkowicie nowy i rewolucyjny serwis BEZCENY.pl. Serwis ma na celu umożliwianie sprzedaży przedmiotów w modelu aukcji bez ceny. Wymyślony przez nas model sprzedaży jest całkowicie unikalny i rewolucyjny na rynku e-commerce w Polsce i na świecie.

23 lipca 2012 roku wystartował całkowicie nowy i rewolucyjny serwis BEZCENY.pl. Serwis ma na celu umożliwianie sprzedaży przedmiotów w modelu aukcji bez ceny. Wymyślony przez nas model sprzedaży jest całkowicie unikalny i rewolucyjny na rynku e-commerce w Polsce i na świecie. Od początku działalności serwisu zarejestrowało się w nim już blisko 1000 sprzedawców, dodano już blisko 2500 aukcji, blisko 2% aukcji zakończyło się transakcją sprzedaży.

Jak dokładnie działa serwis BEZCENY.pl?

 1. Użytkownicy dodają aukcje i podają dla każdej z nich swoją minimalną akceptowalną cenę sprzedaży.
 2. W aukcjach nie jest prezentowana minimalna cena sprzedaży. Aukcja nie ma też terminu ważności.
 3. Kupujący mogą zaproponować swoją cenę za przedmiot aukcji.
 4. Jeżeli zaproponowana cena jest większa lub równa minimalnej cenie to zawierana jest automatycznie transakcja sprzedaży i aukcja przestaje już być prezentowana w serwisie.
 5. Jeżeli zaproponowana cena jest niższa niż minimalna cena sprzedaży kupujący jest o tym poinformowany i może złożyć kolejną propozycję niemniej dopiero za 10 minut. Może też złożyć kolejną propozycję wcześniej ale musi za to zapłacić 1 PLN (jest to zabezpieczenie przed składaniem kolejnych ofert większych tylko o 1 PLN).

Zalety aukcji bez ceny w serwisie BEZCENY.pl?

 1. Sprzedający zawsze sprzeda przedmiot aukcji za przynajmniej cenę minimalną ale jest duże prawdopodobieństwo, że sprzeda go drożej gdyż szansa dokładnego trafienia w cenę minimalną przez kupującego jest mała.
 2. Sprzedający ustala cenę minimalną subiektywnie w zależności od unikalności przedmiotu aukcji, na podstawie swojego doświadczenia, nie pozycjonując się do innych aukcji w serwisie gdyż one i tak nie zawierają żadnej ceny.
 3. Sprzedający ma dostęp do statystyk aukcji, gdzie może zobaczyć jakie propozycje były składane i na tej podstawie może manipulować ceną minimalną (wycena przedmiotu przez rynek).
 4. Kupujący może kupić przedmiot za cenę którą zaproponował samodzielnie. Dla ułatwienia w aukcji jest podana ostatnia propozycja cenowa jaka nie spełniała minimalnej ceny sprzedaży.
 5. Kupujący jeżeli zależy mu na przedmiocie może kupić go natychmiast nie czekając na koniec terminu aukcji, wystarczy że zaproponuje odpowiednią cenę co dla przedmiotów unikalnych i tak jest zawsze wyceną subiektywną.
 6. Kupujący jeżeli zależy mu na przedmiocie może go kupić nie wdając się w walkę cenową np. z innymi podstawionymi kupującymi sztucznie podbijającymi cenę.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w sekcji Informacje w serwisie BEZCENY.pl lub zadając pytania na adres [email protected], na które z przyjemnością natychmiast odpowiemy.