Rewolucja transportowa zawita do Białegostoku

rewolucja transportowa zawita do bialegostoku
Udostępnij:
Już od czwartku, 7 marca, mieszkańcy Białegostoku będą mogli poruszać się po mieście, zamawiając przejazd przez aplikację Taxify. Dzięki temu z osiedla Bacieczki na Rynek będzie można dojechać, płacąc zaledwie ok. 10 zł.

Wywodząca się z Estonii aplikacja Taxify, działa w Polsce od 2016. Dotychczas korzystali z niej mieszkańcy 9 miast, m.in. Łodzi, Bydgoszczy czy Lublina. Po starcie Taxify w Białymstoku, na mieszkańców miasta czekają atrakcyjne promocje – będą oni mogli oszczędzić do 50% ceny za przejazd. Dla kierowców również przewidziano bonusy, dzięki którym jeżdżąc zaledwie 10 godzin, będą mogli zarobić nawet 500 zł.

Aby zamówić przejazd, należy na smartfonie zainstalować aplikację Taxify. Pasażer informowany jest nie tylko o tym, ile dokładnie będzie kosztować przejazd, ale również może zobaczyć imię kierowcy, oraz markę i numer rejestracyjny samochodu. Wysokość opłaty za transport, jak i czas, w jakim powinien do nas dojechać kierowca Taxify,  można poznać również sprawdzając trasę w Google Maps. Wszystkie dane przejazdu, takie jak dokładna trasa czy informacje o kierowcy i samochodzie, rejestrowane są w aplikacji, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo pasażerów. Ci mogą ocenić przejazd, informując innych, czy są zadowoleni z usługi.

– Misją Taxify od chwili powstania jest ułatwianie ludziom poruszania się po mieście szybko, komfortowo i tanio. Chcielibyśmy, aby w Polsce możliwość zamawiania przejazdu przez Taxify do końca tego roku była dostępna w większości dużych i średniej wielkości miast. Rosnąca popularność tego rozwiązania w miastach, w których aplikacja jest obecna już od jakiegoś czasu, świadczy o tym, że pasażerowie lubią korzystać z nowych technologii i alternatyw dla tradycyjnych środków transportu – mówi Alex Kartsel, Country Manager Taxify w Polsce.

Platforma stale poszukuje kierowców do współpracy. Aby móc świadczyć usługi zamawiane przez aplikację, kierowca musi przedstawić komplet swoich dokumentów wraz z zaświadczeniem o niekaralności. Auto do przewożenia pasażerów musi być obowiązkowo 5-drzwiowe, utrzymane w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. W celu cotygodniowego rozliczenia, kierowcy muszą posiadać własną działalność gospodarczą, bądź współpracować z licencjonowanymi partnerami flotowymi.