Rewolucja w księgowości: płać tylko za dokumenty, bez abonamentu i umowy od 15 zł miesięcznie!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Rewolucja w księgowości: płać tylko za dokumenty, bez abonamentu i umowy od 15 zł miesięcznie!

Udostępnij:

Zakładasz lub posiadasz niewielką działalność gospodarczą? Nie chcesz sam prowadzić księgowości, a jednocześnie tniesz koszty, tam, gdzie to tylko możliwe? Rozwiązanie oferowane przez Taxly to idealna odpowiedź na Twoje potrzeby!

Ponad 3 miliony jednoosobowych działalności gospodarczych w Polsce – to wynik, który robi wrażenie. W większości są to faktycznie małe biznesy – często prowadzone na zasadach samozatrudnienia. Ekonomia jest bezlitosna – koszty zatrudnienia pracownika w Polsce są wysokie – my chcemy zarabiać coraz więcej, to dlatego wielu z nas szuka elastycznych form zatrudnienia lub przechodzi właśnie na działalność gospodarczą.

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Działalność to większa niezależność, ale też pewne obowiązki.

Jednoosobowa działalność – jak to ogarnąć?!

Kiedy przechodzimy na działalność albo zaczynamy prowadzić mały biznes, stajemy oko w oko z wyzwaniami. Niby proste – ale nie do końca. Osoby, które nigdy działalności nie prowadziły, pracowały na etacie lub umowie zlecenie, formalności związane z rozliczeniami i podatkami znają tylko z procesu składania i rozliczania PIT. Przy działalności, nawet takiej niewielkiej, jednoosobowej, sprawa jest niestety odrobinę bardziej skomplikowana.

ZUS, PIT, VAT, koszty, faktury – widmo kontroli – procedury, które niby miały być prostsze, a ciągle nie są. To dlatego wielu świeżo upieczonych przedsiębiorców już po pierwszym miesiącu prowadzenia działalności w popłochu szuka b iura księgowego, które będzie wsparciem w tym, czego sami nie chcemy robić.

Do tej pory prowadzenie księgowości dla bardzo niewielkich biznesów, gdzie miesięcz nie mamy 2-5 pojedynczych dokumentów, z punktu widzenia przedsiębiorcy było drogie – mówi Filip Kokoszyński z Taxly. Za taką usługę trzeba było zapłacić minimalnie około 100 zł netto miesięcznie. Do tego dochodziła konieczność wielomiesięcznego zobowiązania, bo umowa jest zawierana zwykle na rok, przy wypowiedzeniu trzeba płacić za okres wypowiedzenia, nawet jeśli działalność zamykamy z jutrzejszą datą i księgowości nie będziemy już potrzebować. To dlatego wielu małych przedsiębiorców próbowało jednak radzić sobie na własną rękę. Z różnym skutkiem.

Taxly Solo – oferta dla małych przedsiębiorców

Nie chcesz stresować się samodzielnymi rozliczeniami, a jednocześnie oszczędności i elastyczność są twoim priorytetem? Taxly Solo to opcja, która wydaje się być szyta na miarę potrzeb niewielkich przedsiębiorców.

Naszym priorytetem było przygotowanie oferty, która wychodzi naprzeciw potrzebom osób prowadzących niewielki biznes– mówi Piotr Dobrowolski z Taxly. Uważnie słuchamy naszych klientów i wiemy, co się dla nich liczy. Dziś można stworzyć szyty na miarę pakiet telefonii komórkowej, Internetu czy telewizji.  Dlaczego nie można tego samego zrobić z usługą księgową? Potrzebujesz większego zaangażowania z naszej strony -płacisz więcej. Nie masz dokumentów lub masz ich mniej? Nie płacisz nic lub płacisz odpowiednio mniej. To praktyczne i uczciwe”.

Taxly Solo w praktyce – jak to działa?

Usługa oparta jest na odpłatności za liczbę dokumentów. Rozliczenie każdego z nich to opłata w wysokości 15 zł. Jeśli więc wystawiasz jedną fakturę podmiotowi, dla którego świadczysz usługi i masz 2-3 faktury kosztowe, za rozliczenie zapłacisz mniej niż 50 złotych miesięcznie. Oczywiście jeśli dokumentów będzie więcej – trzeba będzie liczyć się z wyższymi kosztami. Co jednak najważniejsze, korzystanie z tej oferty nie wymaga podpisania umowy – czy deklarowania z góry liczby faktur. Jeśli w danym miesiącu nie będziesz miał dokumentów – nie zapłacisz nic. Jeśli wystawisz tylko jedną fakturę – zapłacisz 15 zł. Bardziej elastycznie się nie da.

Czy warto korzystać z księgowości on line?

Na to pytanie każdy przedsiębiorca powinien odpowiedzieć sobie sam. Faktem jest jednak, że polskie prawo podatkowe i kwestie związane z ZUS, ubezpieczeniami, są na tyle skomplikowane, że bywa to trudne. Księgowość on line to minimum formalności, nowoczesne formy kontaktu i pełna transparentność, jeśli chodzi o finanse firmy.  W zamian dostajesz święty spokój i czas na to, żeby zająć się tym, na czym naprawdę się znasz.

Taxly (www.taxly.pl) powstało w kwietniu 2017 jako w pełni internetowe biuro rachunkowe. Obsługuje zarówno działalności gospodarcze jak i spółki z o.o. (czyli np. startupy) – taką księgowość oferują przez Internet jedynie banki (IdeaBank oraz ING). Taxly stawia na innowacje, chce być na czasie i elastyczne dla klienta.

Pomysłodawcą Taxly jest Filip Kokoszyński, posiadający blisko 10-letnie doświadczenie w projektowaniu serwisów internetowych i aplikacji. Współpracował między innymi z money.pl, Wirtualną Polską, TVN czy BNP Paribas. Piotr Dobrowolski odpowiada natomiast za procesy księgowe i wartość merytoryczną w firmie będąc jej głównym księgowym. Posiada 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości firm: od działalności gospodarczych po spółki kapitałowe.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Taxly