Rewolucja w świecie finansów. Konferencja BlockYard odpowiada na pytania o blockchain

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Kryptowaluty rewolucjonizują świat finansów. Przez niektórych nazywane są odkryciem na miarę internetu, inni natomiast snują czarne wizje z cyfrowymi walutami w roli głównej. Czy to dopiero wierzchołek możliwości blockchain? Czy Bitcoin i inne cyfrowe waluty wyprą tradycyjne sposoby płatności?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci podczas BlockYard, konferencji poświęconej technologii blockchain i kryptowalutom. 13 kwietnia 2018 roku w Centrum Stocznia Gdańska spotkają się setki zainteresowanych tematem. Wśród nich będą prezesi giełd, spółek i startupów, programiści, innowatorzy, właściciele kopalni, specjaliści rynku software i hardware. Poniżej przedstawiamy namiastkę tematów, które zostaną poruszone na dwóch ścieżkach – Novice i Advanced.

Czym są Bitcoin i inne kryptowaluty?

Ethereum, Litecoin, Dash, czy najpopularniejszy Bitcoin to kryptowaluty, czyli waluty cyfrowe. Są to wirtualne pieniądze, które nie posiadają swojej reprezentacji w gotówce, jednak ich wartość jest realna. Każda z walut, a jest ich kilkaset i ciągle powstają kolejne, ma różne właściwości określone w kodzie. Kod każdej kryptowaluty jest jawny, jednak nie można go zmienić. To sprawia, że nie ma możliwości podrabiania ani manipulowania transakcjami.

Wirtualne pieniądze opierają się na kryptografii, która gwarantuje bezpieczeństwo przesyłania środków. O szczegóły będziecie mogli zapytać Szczepana Bentyna, pierwszego Polaka, który wyemitował personalny token, BentynCoin, i w ciągu roku zwiększył jego wartość o 6000%.

Jak zostać posiadaczem kryptowaluty i jak ją później przechowywać?

Wirtualne pieniądze da się zdobyć na wiele sposobów, od zakupu w kantorze kryptowalutowym, wymiany gotówki w specjalnym bankomacie, po giełdy i specjalne serwisy stworzone w tym celu. Takie waluty po zakupie należy przechowywać w specjalnym wirtualnym portfelu, na koncie kantorowym lub giełdowym.

Na pytania dotyczące giełd kryptowalutowych podczas konferencji BlockYard odpowie Iqbal Gandham. Człowiek, który z mało znanego portalu inwestycyjnego zrobił biznes obracający ponad miliardem franków, i który obecnie jest dyrektorem zarządzającym na Wielką Brytanię jedną z największych giełd kryptowalut eToro

Czy mogę zapłacić kryptowalutami za zakupy?

Legenda o zakupie programisty Laszlo Haneycza, który wykonując pierwszą transakcję Bitcoinem w rzeczywistym świecie kupił dwie pizze w Papa John’s Pizzas za 100 000 Bitcoinów, jest wciąż żywa. Co więcej – jej bohater sprzedał wszystkie Bitcoiny, gdy przekroczyły wartość dolara, ponieważ w ten sposób zarabiał na nowy komputer. Dziś takie transakcje to codzienność. 

Kryptowaluty są najbardziej popularne w sklepach online, gdzie na końcu zakupów wybiera się taką formę płatności. Istnieją jednak portfele mobilne, czyli aplikacje na telefon, które pozwalają zapłacić Bitcoinami w sklepach, restauracjach i taksówkach. W takich sytuacjach sprzedawca lub usługodawca pozwala skorzystać ze specjalnego terminala, który skanuje kod portfela i pobiera z niego odpowiednią ilość środków.

Warto pamiętać, że kryptowaluty nie są jedynie środkiem płatniczym. Bardzo często stają się narzędziem inwestycyjnym, a także sposobem na szybkie i tanie wykonywanie przelewów.

Fot. unsplash.com 

Czy mogę sfinansować swój projekt za pomocą kryptowalut?

Proces zbierania funduszy za pomocą kryptowalut jest zbliżony do zasad z kampanii crowdfundingowych. Założyciele przygotowują konkretny plan związany z pozyskiwanymi środkami podczas Initial Coin Offering (ICO) środkami. ICO to udostępnienie wirtualnych tokenów, które są podstawą działania startupu. Ilość posiadanych tokenów nie jest tożsama z udziałami w kapitale spółki. Jest formą inwestycji, która pozwala na zwrot w przypadku sukcesu projektu lub wzrostu popytu na dany token.

Jak przeprowadzić kampanię tego typu chętnie opowie Jan Sammut, który prowadzi firmę ICOMalta.com, zajmującą się kompleksową obsługą kampanii ICO. Wszelkie wątpliwości rozwieje również dr Wojciech Kurowski, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej zajmujący się na codzień big data, blockchainem oraz startupami technologicznymi.

Czekajcie, mam jeszcze więcej pytań!

Grać na giełdzie czy kopać samemu? Jak zorganizować kopalnię? W jakich branżach znajdą zastosowanie kryptowaluty? Czy blockchain znajdzie zastosowanie w systemach bankowych? A może zdrowotnych? Jaka jest przyszłość cyfrowych pieniędzy w świetle zmian prawnych?

Na te pytania i wiele innych odpowiedzą między innymi Sergey Voropaev – Założyciel i CEO Crypto Syndicate, Raj Chowdhury – prezes HashCash Consultants, Alex Shkor – prezes i założyciel zdecentralizowanej platformy badawczej DEIP, Mukhtar Mussabetov – prezes BlockSpace Labs Inc. podczas Blockyard.

Zapraszamy 13 kwietnia 2018 do Centrum Stocznia Gdańska do udziału w konferencji dotyczącej blockchain i kryptowalut. Bilety są dostępne na stronie wydarzenia: blockyardconference.io. Dla czytelników MamStartup przygotowane zostały zniżki w wysokości 40% na bilety Standard oraz 20% na bilety VIP.