Rewolucyjna aplikacja w dziedzinie motywacji osobistej powstała w Polsce

rewolucyjna aplikacja w dziedzinie motywacji osobistej powstala w polsce
Udostępnij:
Badania pokazują, że jedynie 10% fachowców, to osoby skupione na realizowaniu działań. Natomiast 40% pracowników średniego i wyższego szczebla to osoby pobudzone i niezorganizowane – pozorna aktywność nie wiąże się z wysoką efektywnością (badania Heike Bruch).

Badania pokazują, że jedynie 10% fachowców, to osoby skupione na realizowaniu działań. Natomiast 40% pracowników średniego i wyższego szczebla to osoby pobudzone i niezorganizowane – pozorna aktywność nie wiąże się z wysoką efektywnością (badania Heike Bruch). Gdzie moglibyśmy się znajdować, gdybyśmy tylko potrafili skutecznie wyznaczać plany i wytrwale do nich dążyć? Od teraz nie trzeba się nad tym już zastanawiać. MotivateMe to aplikacja, która pomoże wyznaczyć cele oraz doda motywacji w trakcie ich realizowania.

Aplikacja MotivateMe może być pomocna między innymi w takich obszarach jak: nauka języków obcych, zrzucenie wagi, uprawianie sportu, zbudowanie większej pewności siebie oraz realizacja marzeń.

Idei tworzenia aplikacji towarzyszyło przyjście z pomocą m.in.: studentom, przedsiębiorcom, trenerom, nauczycielom, pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw a także młodym mamom. Ze względu na indywidualnie dostosowany program rozwoju, użytkownikiem może być każdy, kto chce podwyższać swoje kompetencje w wybranym obszarze swojego życia.

Głównym zadaniem aplikacji jest stworzenie spersonalizowanej wizji rozwoju, pomoc w wyznaczeniu celów, a następnie nieustanna motywacja oraz dostarczanie energii do działania. Jest to możliwe dzięki zbudowaniu MotivateMe wokół kilka modułów, które składają się na całościowy proces - od wyznaczania wizji, nakreślania celów, po ich realizację.

Aby skorzystać z aplikacji wystarczy wybrać jedną z zaproponowanych grup, następnie przystąpić do procesu budowania Wizji oraz Celów. Kolejne moduły Mocy, Akcji oraz Wdzięczności wspierają proces wyznaczania celów, a także wpływają na ich sukcesywną realizację.

Każdy z elementów aplikacji zawiera w sobie zestaw zadań, porad oraz ćwiczeń. Przejście całego procesu motywacyjnego pozwala na wytworzenie nawyków, które są skuteczne na drodze do osiągnięcia zamierzeń.

Wykorzystana do stworzenia aplikacji wiedza w aplikacji została potwierdzona badaniami, a całość skonsultowana z ekspertami. Dzięki temu MotivateMe oferuje użytkownikom bogaty pakiet praktycznych porad psychologicznych i coachingowych. Takich, które są w stanie raz na zawsze zmienić ich działanie.

Za sprawą prostego interfejsu użytkownik może szybko i efektywnie wykorzystać MotivateMe, aby w pełni móc rozwijać swoje zdolności. Aplikacja działa na komputerach oraz tabletach. Dzięki temu użytkownicy mogą skorzystać z niej gdziekolwiek się w danej chwili znajdują. Proces MotivateMe poprowadzi idea designer aplikacji - Cyprian, który dba o dostarczanie świeżej inspiracji w przyjaznych, pełnych energii tutorialach audio i video. Różnorodność form oddziaływania na motywację jakie zawiera produkt, pomagają użytkownikom w skuteczny sposób w wyeliminowaniu blokad wewnętrznych, wyznaczeniu sprecyzowanych celów oraz wypracują nawyk systematyczności i wytrwałości.

Użytkownik może wybrać jedną z kilku proponowanych przez MotivateMe grup, aby bardziej efektywnie mógł wyznaczać swoje cele. Ponad to w dążeniu do celu wspiera go skuteczny system motywacyjny w postaci przypomnień e-mail. Dzięki jednej z funkcji MotivateMe będziesz w stanie powrócić do wyznaczonych celów, nawet w czasie spadku motywacji i wiary w realizację celów. Pozwala na to m.in. funkcja pannic buton.

Pełna kontrola rezultatów, jaką posiada aplikacja będzie pomocna w nadzorowaniu postępów na drodze do osiagnięcia celów. System gratyfikacyjny pozwoli nie tylko na wytworzenie nawyku determinacji podczas realizowania wyznaczonych działań, ale również uczyni je bardziej przyjaznymi. Aplikacja przewiduje bowiem otrzymywanie specjalnych wyróżnień za przejście przez określone moduły, co wpłynie w pozytywny sposób na utrzymanie motywacji.

MotivateMe daje również możliwość spotkania osób, które łączy chęć podwyższania standardów w swoim życiu - potrzeba działania i wyznaczania celów. Stanowi również bazę, w której można znaleźć dobrego coacha – użytkownicy mogą wyszukać wykwalifikowanych i rekomendowanych ekspertów w wybranym miejscu w Polsce.

Aplikacja dostępna będzie w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Jest to pierwszy taki projekt w Polsce i na świecie, został on doceniony oraz dofinansowany przez Unię Europejską. Całkowita wartość budżetu wynosi 700 tysięcy złotych.

źródło: informacja prasowa