Rezuro pozyskuje 2 mln zł na rozwój platformy do wynajmu pokoi dla pracowników i studentów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rezuro pozyskuje 2 mln zł na rozwój platformy do wynajmu pokoi dla pracowników i studentów

Udostępnij:

Polski startup Rezuro, rozwijający platformę do wynajmu średnioterminowego pokoi i mieszkań, pozyskał 2 mln zł w rundzie pre-seed. Przewodziły jej fundusze Corvus Ventures i Next Road Ventures, a udział wziął też m.in. dotychczasowy inwestor, SMOK Ventures.

Rezuro to polski startup, który rozwija platformę-marketplace do wynajmu pokoi oraz mieszkań bez kaucji. Serwis łączy zweryfikowanych lokatorów z gospodarzami – zarządzającymi nieruchomościami, umożliwiając im wynajem średniookresowy, z możliwością rozliczania tygodniowego.

Plaftorma umożliwia lokatorom znalezienie i wynajem pokoju lub mieszkania w 100% online. Rezuro zwiększa bezpieczeństwo dla obu stron, między innymi dzięki weryfikacji najemców z wykorzystaniem technologii firmy Authologic, a także bezpiecznym płatnościom online, obsługiwanym przez ING. Dzięki natychmiastowym płatnościom internetowym najemcy mogą też od razu rezerwować interesujące ich lokale.

Polski startup współpracuje też z Twisto, umożliwiając lokatorom korzystanie z płatności odroczonych. Dzięki temu opóźnienia w wynagrodzeniach lub krótkotrwałe przerwy w pracy nie muszą oznaczać rezygnacji z wynajmu.

– Rynek najmu mieszkań jest obecnie bardzo nierówny. Z jednej strony widzimy rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych, którzy kupują i udostępniają po kilkaset lub nawet kilka tysięcy lokali naraz. Nowych i w jednolitym standardzie. Możemy więc mówić o cywilizowaniu rynku. Ale to oferta dostępna tylko dla osób, które mogą sobie pozwolić na wynajem całego mieszkania. Z drugiej strony mamy całe rzesze najemców, którzy przy obecnych cenach mogą sobie pozwolić na prywatny pokój, w mieszkaniu dzielonym z innymi lokatorami. Inwestorzy instytucjonalni nie są nimi zainteresowani. I to właśnie nisza, w której rozwijamy Rezuro – mówi Marcin Niewitecki, współzałożyciel Rezuro.

Rezuro działa obecnie w Warszawie, oferując przede wszystkim pokoje na wynajem. W ciągu blisko roku działalności Rezuro już kilkuset najemców znalazło na platformie pokoje. Lokatorami korzystającymi z serwisu są przede wszystkim młodzi pracownicy blue-collar oraz studenci.

– Po niestabilnym okresie lockdownu rynek najmu znów się rozwija. Luzowanie obostrzeń wpłynęło na napływ pracowników szukających lub rozpoczynających pracę w Warszawie. Widzimy też ponowny wzrost zainteresowania pokojami i mieszkaniami dla studentów, którzy jesienią wrócą na uczelnie. Szacujemy, że rynek pokoi na wynajem w Polsce liczy co najmniej 100 tys. obiektów i ciągle rośnie. On-demand housing w perspektywie najbliższych 10 lat będzie najpopularniejszym sposobem wynajmu wśród młodych osób, zwłaszcza tych młodych, które przez rosnące ceny nieruchomości, przez wiele lat nie będą mogły kupić swojego pierwszego mieszkania – mówi Przemysław Jurek, współzałożyciel Rezuro.

Na rozwój platformy Rezuro pozyskało w rundzie seed blisko 2 mln zł. Przewodziły jej fundusze Corvus Ventures i Next Road Ventures, przy udziale dotychczasowego inwestora, SMOK Ventures, oraz aniołów biznesu. Pozyskane środki posłużą umocnieniu pozycji Rezuro w Warszawie i ekspansji w innych miastach w Polsce – w pierwszej kolejności w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście i Katowicach. Rezuro planuje też rozbudować zespoły obsługi klienta, IT i marketingu oraz zatrudnić osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie gospodarzy.

– Proces wynajmu mieszkań i pokoi nie zmienił się odkąd pojawiły się portale typu Otodom, czy Gratka. Rezuro wprowadza do niego zupełnie nową jakość, umożliwiając de facto zawarcie transakcji bez wychodzenia z domu. Dla najemcy zwiększa elastyczność, umożliwiając wynajem nawet na tydzień, a dzięki wyeliminowaniu kaucji, zmniejsza bariery finansowe. Jednocześnie dla wynajmującego, to większe bezpieczeństwo i sprawniejszy proces wynajmu, co jest szczególnie ważne dla osób zarządzających całym portfelem lokali. Taka innowacja to prawie pewny przepis na zbudowanie dużej wartości. Normalnie brakującym ogniwem byłby mocny zespół zarządzający, ale w przypadku Rezuro i ten aspekt jest na miejscu. Przemek z Marcinem tworzyli między innymi jeden z największych marketplace’ów w segmencie usług fryzjersko-kosmetycznych i wiele cennych doświadczeń z tamtego przedsięwzięcia wykorzystują obecnie w Rezuro, aby osiągnąć kolejny sukces – mówi Maciej Kowalczyk, Managing Partner w Corvus Ventures.

Założycielami Rezuro są Przemek Jurek i Marcin Niewitecki, doświadczeni przedsiębiorcy, którzy wcześniej stworzyli Lavito.pl – platformę online do rezerwacji wizyt u fryzjera lub w salonie kosmetycznym, która w roku 2018 kupiło Booksy. W momencie przejęcia Lavito.pl była najpopularniejszą w Polsce stroną WWW w swojej kategorii.