Richard Branson inwestuje 28 milionów dolarów w dzwonki do drzwi. Co go w nich ujęło?

Dodane: 20.08.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Tim Cook, CEO Apple, inwestuje w słuchawki prysznicowe. A Richard Branson? Brytyjski miliarder zaangażował się w Ring, startup produkujący dzwonki do drzwi. Właściciel Grupy Virgin przekazał spółce 28 milionów dolarów.

28 mln dolarów od Bransona na rozwój dzwonków do drzwi

W artykule pt.” Szef Apple inwestuje w słuchawki prysznicowe” pisaliśmy o inwestycjach znanych przedsiębiorców z Doliny Krzemowej w pozornie zwyczajny projekt. Tim Cook, dyrektor generalny Apple, wsparł finansowo startup produkujący słuchawki prysznicowe. Nie są to jednak, jak mogłoby się wydawać, zwyczajne słuchawki prysznicowe. Korzystając z nich jesteśmy w stanie zaoszczędzić podczas jednej kąpieli nawet 70 procent zużywanej wody.

fot. fecebook.com/ringlabs

Ale Tim Cook to nie jedynym popularny przedsiębiorca, który inwestuje w pozornie nie-innowacyjne projekty. Jego śladami poszedł brytyjski miliarder i właściciel Grupy Virgin. Richard Branson, bo o nim mowa, wraz z funduszem Shea Ventures i American Family Insurance, wsparli finansowo Ring. Amerykański startup oferujący dzwonki do drzwi zgarnął pokaźną sumę, bo aż 28 milionów dolarów.

Ring – nie takie zwyczajne te dzwonki

Podobnie, jak w przypadku Tima Cooka i słuchawek prysznicowych, Branson najprawdopodobniej nie zaangażowałby się w firmę produkującą coś tak zwyczajnego, jak dzwonek do drzwi, gdyby nie fakt, że startup rozwiązuje ważny problem. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo domowników. Dzwonki do drzwi produkowane przez Ring są wyposażone w kamery, a także są zsynchronizowane ze smartfonami właścicieli nieruchomości za pomocą aplikacji.

Dzięki temu mieszkańcy przed otwarciem drzwi, mogą dokładnie zweryfikować osobę znajdującą się na zewnątrz posiadłości. Co ważne, gadżet działa również pod naszą nieobecność. Będąc poza domem np. na wakacjach, czy w podróży służbowej korzystając z dzwonków Ring możemy sprawdzić, czy ktoś włamuje się do naszego domu. Ponadto kamera rejestruje obraz wideo i zapisuje go w chmurze, więc gdyby nawet do czegoś doszło, łatwiej przyjdzie nam znaleźć złodzieja.

Zmniejszyć przestępczość

James Siminoff, CEO Ring, jest przekonany, że rozwiązanie oferowane przez jego firmę skutecznie zmniejszy liczbę włamań do mieszkań. Nic więc dziwnego, że Richard Branson zainteresował się dzwonkami do drzwi. – W Ring podoba mi się, skuteczne i wygodne podejście do zapobiegania przestępczości i monitorowania posiadłości. Mówię o tym, jako inwestor i bardzo zadowolony klient – powiedział Branson w rozmowie z serwisem VentureBeat. Ale czy faktycznie dzwonek do drzwi jest w stanie powstrzymać zdeterminowanego włamywacza?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem