Richard Branson ma już noworoczne postanowienia. Wyjaśnia dlaczego ich posiadanie jest tak ważne

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

– Od dziecka robię różne listy, w tym te zawierające krótkoterminowe zadania, długoterminowe cele i postanowienia – pisze Richard Branson, szef Grupy Virgin. Wyjaśnia dlaczego spisywanie noworocznych postanowień i celów jest ważne.

Na zdjęciu: Richard Branson, szef Grupy Virgin | fot. virgin.com

Zapisuj cele

Pomysły na niektóre z najlepiej rozwiniętych spółek z Grupy Virgin przyszły do głowy Richarda Bransona całkiem przez przypadek. – Gdybym wówczas nie otworzył notatnika i natychmiast bym ich nie zapisał, zapomniałbym o nich. Bez względu na to, jak duży, mały, prosty lub skomplikowany jest twój pomysł, miej go na papierze – radzie przedsiębiorca.

We wpisie zamieszczonym na firmowym blogu sugeruje, że do zapisywania celów i noworocznych postanowień równie dobrze możesz używać tradycyjnego notatnika lub aplikacji mobilnej. Nieważny jest sposób, liczy się sam akt notowania. Zdaniem miliardera z Wielkiej Brytanii, mając spisane cele, łatwiej jest je zrealizować i osiągnąć sukces. Należy też pamiętać, aby niektóre z nich były krótko-, a inne długoterminowe.

Celebruj sukcesy

– Jeśli codziennie wyznaczasz sobie cele i pracujesz nad listą, możesz odhaczać każde ukończone zadanie. Pomaga to zmotywować się do sięgania wyżej – pisze Richard Branson. Poza wyznaczaniem celów i planowaniam działania, przedsiębiorca radzi, aby razem z najbliższymi świętować nawet małe sukcesy oraz nie zrażać się, gdy ktoś z otoczenia uzna twój cel za bezsensowny. Według miliardera, trzeba wtedy iść do przodu.

Dodaje, że sam ma kilka pudeł ze starymi notatnikami wypełnionymi listami postanowień oraz że wciąż tworzy kolejne. W tym roku planuje udać się w podróż kosmiczną, która można przypuszczać miałaby odbyć się już niebawem, bo zgodnie z październikową zapowiedzią miliardera, jego spółka Virgin Galactic była zaledwie 6 miesięcy od pierwszej podróży poza ziemską atmosferę. W związku z tym Richard Branson zamierza poprawić swoją formę i w najbliższych miesiącach będzie jeździć na rowerze oraz chodzić po górach .

Nie tylko własny biznes

Richard Branson jest właścicielem założonej w 1970 roku Grupy Virgin, która skupia ponad 400 firm i składa się między innymi z takich spółek, jak mobilna telefonia komórkowa Virgin Mobilne, linie lotnicze Virgin Atlantic Airways oraz wcześniej wspomnianego przedsiębiorstwa Virgin Galactic. To ostatnie ma oferować w przyszłości suborbitalne loty kosmiczne. Na jeden z nich zamierza udać się przedsiębiorca.

Według magazynu Forbes, majątek Bransona to 5,2 mld dolarów, co plasuje przedsiębiorcę na na 324 miejscu wśród najbogatszych ludzi świata i na 7 w Wielkiej Brytanii. Richard Branson nie tylko tworzy kolejne biznesy, ale także angażuje się w społeczność startupową. Na przykład w 2015 roku uruchomił program akceleracyjny Virgin Media Accelerator oraz zainwestował w inteligentne dzwonki do drzwi Ring.