Richard Branson poleca. 65 książek, które każdy powinien przeczytać

richard branson poleca 65 ksiazek ktore kazdy powinien przeczytac
Udostępnij:
Po skończeniu 65 lat Richard Branson wskazał 65 książek, które każdy powinien przeczytać. Na jego liście znalazły się m.in. książki dla dzieci. Oto tytuły, które poleca miliarder i założyciel Virgin Group.

Na zdjęciu: Richard Branson, założyciel Virgin Group | fot. Facebook | modyfikacja: 632x348

– Byłem kiedyś najmłodszym przedsiębiorcą na świecie. Mrugnąłem. I teraz jestem jednym z najstarszych – napisał w przeddzień swoich 65. urodzin Richard Branson. Stwierdził przy tej okazji, że nie zamierza przejść na emeryturę, a co więcej, chce spróbować nowych rzeczy. Poprosił więc internautów, żeby stworzyli listę wyzwań z 65 punktami, których przedsiębiorca ma się podjąć.

Propozycje spłynęły na skrzynkę miliardera, który wybrał tę nadesłaną przez Mike’a Gonzaleza z New Jersey: „Stwórz listę 65 książek, które każdy powinien przeczytać”. Przedsiębiorca wywiązał się z obietnicy i opublikował listę. Nie wyjaśnił natomiast dlaczego te konkretne pozycje znalazły się na niej i dlaczego warto po nie sięgnąć. Oto dziesięć pierwszych książek z listy, które poleca Branson:

  1. "Tam, gdzie żyją dzikie stwory" - Maurice Sendak
  2. "Niespodzianki" - Roald Dahl
  3. "Cudowne lekarstwo George’a" - Roald Dahl
  4. "Przygody Hucka Finna" - Mark Twain
  5. "Oh, The Place You’ll Go" - Dr Seuss
  6. "Przygody Piotrusia Pana" - J. M. Barrie
  7. "Księga dżungli" - Rudyard Kipling
  8. "Przygody Tomka Sawyera" - Mark Twain
  9. "Jaskółki i Amazonki" - Arthur Ransome
  10. "Autostopem przez Galaktykę" - Douglas Adams

Pozostałe pozycje znajdziesz tutaj

Richard Branson to urodzony w Londynie przedsiębiorca i założyciel Virgin Group. W 2014 roku został uznany przez magazyn Forbes czwartym najbogatszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii z majątkiem szacowanym na 5 mld dolarów. Pierwsze kroki w biznesie postawił mając zaledwie czternaście lat. Kupił wówczas sadzonki choinek, które zasadził w ogródku rodziców, żeby później sprzedawać je zainteresowanym. Nic z tego jednak nie wyszło, ponieważ króliki poobgryzały drzewka. I tak pierwszy biznes Bransona, zanim zdążył nabrać rozpędu, upadł. 

Nie podcięło to jednak skrzydeł przyszłego miliardera. – Moja filozofia jest taka: po prostu chrzań to i rób to. Biznes to nic innego, jak poprawiania jakości życia innych, więc jeśli masz pomysł, spróbuj – powiedział w wywiadzie dla TVP. Sam próbował wiele razy i w końcu dopiął swego: Virgin Group skupia 400 firm, które działają na całym świecie.

Artykuł, który przeczytałeś jest kontynuacją tekstu pt. „23 książki, które powinien przeczytać każdy przedsiębiorca. Poleca Mark Zuckerberg”. Zachęcamy również, żebyś zapoznał się z książkami, które zachwyciły polskich startupowców.