Richard Branson poleca. 65 książek, które każdy powinien przeczytać

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Po skończeniu 65 lat Richard Branson wskazał 65 książek, które każdy powinien przeczytać. Na jego liście znalazły się m.in. książki dla dzieci. Oto tytuły, które poleca miliarder i założyciel Virgin Group.

Na zdjęciu: Richard Branson, założyciel Virgin Group | fot. Facebook | modyfikacja: 632×348

– Byłem kiedyś najmłodszym przedsiębiorcą na świecie. Mrugnąłem. I teraz jestem jednym z najstarszych – napisał w przeddzień swoich 65. urodzin Richard Branson. Stwierdził przy tej okazji, że nie zamierza przejść na emeryturę, a co więcej, chce spróbować nowych rzeczy. Poprosił więc internautów, żeby stworzyli listę wyzwań z 65 punktami, których przedsiębiorca ma się podjąć.

Propozycje spłynęły na skrzynkę miliardera, który wybrał tę nadesłaną przez Mike’a Gonzaleza z New Jersey: „Stwórz listę 65 książek, które każdy powinien przeczytać”. Przedsiębiorca wywiązał się z obietnicy i opublikował listę. Nie wyjaśnił natomiast dlaczego te konkretne pozycje znalazły się na niej i dlaczego warto po nie sięgnąć. Oto dziesięć pierwszych książek z listy, które poleca Branson:

  1. „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” – Maurice Sendak
  2. „Niespodzianki” – Roald Dahl
  3. „Cudowne lekarstwo George’a” – Roald Dahl
  4. „Przygody Hucka Finna” – Mark Twain
  5. „Oh, The Place You’ll Go” – Dr Seuss
  6. „Przygody Piotrusia Pana” – J. M. Barrie
  7. „Księga dżungli” – Rudyard Kipling
  8. „Przygody Tomka Sawyera” – Mark Twain
  9. „Jaskółki i Amazonki” – Arthur Ransome
  10. „Autostopem przez Galaktykę” – Douglas Adams

Pozostałe pozycje znajdziesz tutaj

Richard Branson to urodzony w Londynie przedsiębiorca i założyciel Virgin Group. W 2014 roku został uznany przez magazyn Forbes czwartym najbogatszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii z majątkiem szacowanym na 5 mld dolarów. Pierwsze kroki w biznesie postawił mając zaledwie czternaście lat. Kupił wówczas sadzonki choinek, które zasadził w ogródku rodziców, żeby później sprzedawać je zainteresowanym. Nic z tego jednak nie wyszło, ponieważ króliki poobgryzały drzewka. I tak pierwszy biznes Bransona, zanim zdążył nabrać rozpędu, upadł. 

Nie podcięło to jednak skrzydeł przyszłego miliardera. – Moja filozofia jest taka: po prostu chrzań to i rób to. Biznes to nic innego, jak poprawiania jakości życia innych, więc jeśli masz pomysł, spróbuj – powiedział w wywiadzie dla TVP. Sam próbował wiele razy i w końcu dopiął swego: Virgin Group skupia 400 firm, które działają na całym świecie.

– 

Artykuł, który przeczytałeś jest kontynuacją tekstu pt. „23 książki, które powinien przeczytać każdy przedsiębiorca. Poleca Mark Zuckerberg”. Zachęcamy również, żebyś zapoznał się z książkami, które zachwyciły polskich startupowców.