Richard Branson znów inwestuje w inteligentne dzwonki do drzwi. Ring zgarnia 60 mln dolarów

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Sześć miesięcy temu Richard Branson zainwestował 28 milionów dolarów w inteligentne dzwonki do drzwi. Teraz, ponownie zaangażował swój kapitał, a Ring pozyskało łącznie 60 mln dolarów. Dzięki nim spółka wprowadzi na rynek udoskonaloną wersję urządzenia.

60 mln dolarów na rozwój Ring

Ring, amerykański producent inteligentnych dzwonków do drzwi, pozyskał 61,2 mln dolarów. W startup ten zainwestował fundusz Kleiner Perkins Caufield & Byers, który wspierał finansowo rozwój takich gigantów, jak Google, Amazon i Snapchat. Ponadto w przedsięwzięcie zaangażował się także znany biznesmen Richard Branson. To zresztą nie jest pierwszy raz, kiedy wpompowuje kapitał w spółkę Jamesa Siminoffa.

Ring Video Doorbell | fot. facebook.com 

W sierpniu ubiegłego roku miliarder z Wielkiej Brytanii zainwestował w Ring 28 milionów dolarów. – Podoba mi się wygodne i skuteczne podejście Ring do zapobiegania przestępczości i monitorowania posiadłości, a także jego przedsiębiorczy zespół. Mówię o tym, jako inwestor i zadowolony klient – powiedział wówczas Richard Branson w rozmowie z serwisem VentureBeat.

Dzwonek droższy o 50 dolarów

Pozyskany właśnie kapitał ma pomóc zespołowi Ring w wyprodukowaniu i wprowadzeniu na rynek nowego modelu inteligentnego dzwonka do drzwi. Podstawowa wersja Ring Video Doorbell kosztuje 199 dolarów, jest kompatybilna z aplikacją mobilną i wyposażona w kamerę, która rejestruje obraz w rozdzielczości 720p. Udoskonalone urządzenie nagra wideo w rozdzielczości 1080p HD, ma poprawiony detektor ruchu i jest oczywiście droższe, w tym przypadku o 50 dolarów.

Mimo zmian wciąż ma spełniać to samo zadanie co poprzednik, a mianowicie chronić posesje przed potencjalnymi włamywaczami. Po naciśnięciu guzika umieszczonego na dzwonku, poza sygnałem dźwiękowym, domownik zostanie poinformowany o przybyciu gości za pośrednictwem powiadomień wyświetlanych na ekranie smartfona. Zobaczy również obraz przed mieszkaniem przechwycony przez kamerę zainstalowaną w dzwonku.

Ring ma zmniejszyć liczbę włamań

Co ważne, mechanizm ten działa także podczas naszej nieobecności w domu. Ponadto Ring zapisuje nagrany obraz w chmurze, dzięki czemu łatwiej przyjdzie nam znaleźć złodzieja, gdyby doszło do włamania. James Siminoff, CEO Ring, jest przekonany, że rozwiązanie to skutecznie zmniejszy liczbę przestępstw.