Ringier Axel Springer Polska przejmie serwis ogłoszeniowy Gratka

Dodane: 26.02.2020

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Ringier Axel Springer Media (RASM) przejmie portal ogłoszeniowy Gratka.pl od Polska Press Grupy. RASM ogłosił także wezwanie do zapisów na sprzedaż akcji MZN Property, wydawcy takich serwisów jak Morizon.pl, Domy.pl, Oferty.net czy nPortal.pl.
MZN Property jest właścicielem platformy nieruchomościowo-finansowej Morizon.pl, który ma ponad 320 000 ogłoszeń i 1,2 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

RASM kupuje Gratkę

RASM podpisał z Polska Press Grupą umowę kupna 100% udziałów serwisu Gratka.pl. Firma ogłosiła wezwanie do sprzedaży 100% akcji MZN Property. RASM wycenił MZN Property na 84 mln zł.

W wezwaniu cenę akcji ustalono na 1,97 zł. We wtorek, 25 lutego, na zamknięciu sesji na GPW kurs akcji MZN Property wynosił 0,97 zł. Dziś za akcję spółki trzeba już zapłacić 1.90 zł.

Zapisy na sprzedaż akcji potrwają do 24 kwietnia 2020 r. do godz. 17.

W oficjalnym komunikacie czytamy:

” Rozliczenie Wezwania będzie uzależnione od: (i) złożenia w Wezwaniu zapisów na sprzedaż Akcji Emitenta reprezentujących co najmniej 66% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Emitenta oraz (ii) uzyskanie bezwarunkowej zgody Prezesa UOKiK na realizację transakcji.

Emitent został poinformowany, że RASM uzyskał od niektórych akcjonariuszy Emitenta nieodwołalne zobowiązania, na mocy których akcjonariusze ci zobowiązali się do złożenia zapisów na sprzedaż w Wezwaniu Akcji reprezentujących łącznie 64,33% głosów na Walnym Zgromadzeniu Emitenta”.

Ringier Axel Springer Media prowadził negocjacje w tej sprawie z MZN Property od 12 sierpnia 2019 r. Umowa kupna Gratki została zawarta w środę 26 lutego 2020 r.

Nie wiadomo, ile Ringier Axel Springer Media zapłacił za Gratkę.

Ringier Axel Springer Media AG

W 2018 r. Ringier Axel Springer Media AG rozpoczął w Polsce działalność związana z internetowymi ogłoszeniami kupując udziały w spółce NoFluffJobs – platformie ogłoszeń o pracę z branży IT.

Natomiast w 2019 r. Ringier Axel Springer Media AG uruchomił w Polsce StepStone, międzynarodową platformę rekrutacyjną.

Poza tym Axel Springer Media AG jest właścicielem portali ogłoszeniowych na Słowacji, w Serbii i na Węgrzech oraz na Litwie, Łotwie i w Estonii.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem