Roadshow ITM Vantage Point 2016

roadshow itm vantage point 2016
Udostępnij:
Już 26 października br., w warszawskiej siedzibie Microsoft Polska odbędzie się Konferencja Premium cyklu szkoleń Roadshow ITM Vantage Point 2016.

Podczas tego wydarzenia zaproszeni uczestnicy - kadra kierownicza firm, dyrektorzy IT, CIO, CTO, profesjonaliści IT związani z zarządzaniem usługami IT czy oficerowie bezpieczeństwa - nie tylko wysłuchają prelekcji ekspertów, ale też będą mogli wziąć udział w warsztatach tematycznych z wybranych zakresów, które poprowadzą także eksperci z Microsoft.

BTC Roadshow trwa od września do listopada i do tej pory odwiedziło już 8 miast w Polsce, kolejne 3 są w planie. To cykl bezpłatnych szkoleń dla profesjonalistów IT. Inicjatywa podjęta przez szczecińską firmę BTC sp. z o.o. we współpracy m.in z Intel® oraz Microsoft® ma na celu zwiększanie świadomości i zachęcanie firm i instytucji do poważnego traktowania problemu zarządzania i bezpieczeństwa IT, zapoznania się z najnowszymi trendami i możliwościami w tym zakresie.

Wykłady podczas spotkań Roadshow prowadzą doświadczeni eksperci m.in. z Intela – Dariusz Wittek, Polskiego Towarzystwa Informatycznego – Andrzej Niemiec, BTC – Maciej Kaczyński, a także specjalista od aspektów prawnych związanych z bezpieczeństwem danych – Roman Bieda z Kancelarii Prawnej Maruta Wachta. Uczestnicy, obok praktycznej wiedzy o rozwiązaniach technicznych, poznają też aktualne przepisy i wytyczne, które należy wdrażać, oraz będą mieli możliwość bezpłatnego skorzystania przez rok z profesjonalnych narzędzi do zarządzania bezpieczeństwem i zasobami informatycznymi w swojej organizacji, a także będą mogli wnioskować o dofinansowanie certyfikowanych przez Microsoft audytów legalności oprogramowania. 

– Jak wynika z naszych obserwacji, gdy rozmawiamy z firmami czy samorządami np. o systemach DLP (Data Loss Prevention - zapobiegających utracie danych), niewiele z nich posiada systemy chroniące przed wyciekiem, twierdząc, że nie potrzebują ich, ponieważ u nich dane nie wyciekają. Zdarza się też, że posiadają takie systemy, ale ...nie korzystają z nich. Często też spotykamy się z sytuacjami, gdy organizacje posiadające w jakiś sposób wypracowane własne polityki bezpieczeństwa, stosują je nieumiejętnie. Na przykład blokują użytkownikom wszystko, zamiast przygotować odpowiednie dla organizacji, poszczególnych stanowisk, elastyczne zasady. A to skutkuje najczęściej szybkim wyłączeniem takiej polityki, ponieważ okazuje się, że utrudnia ona pracę – opowiada Maciej Kaczyński, prezes BTC. 

– Stąd nasza inicjatywa skierowana do szefów działów IT, bo to oni są odpowiedzialni za bezpieczeństwo czy zarządzanie zasobami IT oraz mogą ponosić konsekwencje ew. zaniechań. Chcemy zarówno przekazać im wiedzę, jak i pokazać najlepsze praktyki, dlatego współpracujemy z Microsoft czy Intelem i zapraszamy uznanych ekspertów – dodaje prezes Kaczyński.

fot. pexels.com