Robert Burneika patronem HackFest 2011

Dodane:

Łukasz Tokarski Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Znamy już tematy przewodnie tegorocznego HackFestu! Uczestnicy mogą wybrać kategorię, w której będą czuli się najlepiej: bezpieczeństwo, e-commerce lub mobile. A dla głodnych wrażeń Robert Burneika, oficjalnie patronujący temu szaleństwu!

Znamy już tematy przewodnie tegorocznego HackFestu! Uczestnicy mogą wybrać kategorię, w której będą czuli się najlepiej: bezpieczeństwo, e-commerce lub mobile.  A dla głodnych wrażeń Robert Burneika, oficjalnie patronujący temu szaleństwu!


HackFest 2011 to 48-godzinny maraton progamistyczny, skierowany zarówno do koderów – amatorów, jak i tych działających już w branży. Idea maratonu powstała w 2008 roku, kiedy to HackFest pojawił się po raz pierwszy w 24-godzinnej formie. Tym razem organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i wydłużyć czas kodowania o dodatkową dobę, dając uczestnikom szersze pole do popisu oraz zapewniając dodatkowe wsparcie merytoryczne. Koderzy przez 48 godzin będą mogli liczyć na coaching zaproszonych gości oraz ich wsparcie mentorskie. Wśród nich m.in. Tomasz Kopacz (Senior Architect Evangelist, Microsoft Polska), Łukasz Langa (Senior Systems Architecture Engineer, Grupa Allegro), Wojtek Kuśmierek (specjalista ds. usability), Damian Wielgosik (bloger, ewangelizator JavaScript) oraz Marcin Stecki (Ruby on Rails Ninja, Netguru). Programistów energetycznie wesprze ikona polskiego Internetu (i międzynarodowa gwiazda kulturystyki) Robert Burneika aka „Hardkorowy Koksu”! Będzie więc hardkorowo!

Projektowana web-aplikacja powinna oferować funkcjonalność w wybranej kategorii. Uczestnicy, którzy nie czują się na siłach w żadnym z zaproponowanych tematów przewodnich, mogą stworzyć aplikację o dowolnej tematyce (jednocześnie tracą przy tym szansę na zdobycie nagrody kategorii- sponsorowanej przez Patrona Kategorii). Uwaga, liczba drużyn w każdej kategorii jest limitowana, a o przydziale do każdej z nich decyduje kolejność zgłoszeń.

Poza nagrodami dla zwycięskich w danej kategorii drużyn, organizatorzy przygotowali również nagrodę internautów dla najciekawszej ich zdaniem aplikacji (tygodniowe głosowanie na serwisie Mamstartup.pl). Na uczestników czeka również nagroda specjalna partnera strategicznego HackFest- Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości- preinkubacja zwycięskiego projektu i szansa na dofinansowanie projektu kwotą do 800 tys. zł. Wsparcie technologiczne zapewnia Microsoft BizSpark.

Osoby niezainteresowane uczestnictwem w konkursie, ale zafascynowane tematem developmentu, zapraszamy na część wykładową. Prelekcje zaproszonych gości odbędą się w piątek 30.09 w godzinach 10:00-16:00. Wśród uczestników tej części rozlosowane zostaną nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Helion.

Maraton programistyczny HackFest 2011 odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej (patronat honorowy PP) w dniach 30.09-2.10.2011 (start konkursu o 14:00).

Zapisy na http://hackfest.pl potrwają do środy 28.09.

źródło: informacja prasowa