Robert Lewandowski otworzy restaurację w Warszawie

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Robert Lewandowski otworzy restaurację w Warszawie

Udostępnij:

Kolejny biznes Lewego! Popularny piłkarz otworzy restaurację w Warszawie. Jego partnerem jest były członek zarządu AmRest – Jacek Trybuchowski i Jerzy Krzanowski — współwłaściciel Grupy Nowy Styl.

Powierzchnia przyszłej restauracji to 1,3 tys. mkw. Lokal zajmie aż 4 piętra.

– Na samym dole powstanie bar sportowy, na kolejnych dwóch piętrach restauracja z elementami sportowymi, innym klimatem i menu, a na samej górze będzie z kolei sala otwierana przy okazji różnych wydarzeń — mówił dla Business Insider Polska Jacek Trybuchowski.

Lewandowski poszerza swoje wpływy o gastronomię

W 2020 r. na warszawskiej Woli zakończy się budowa Browarów Warszawskich, którą realizuje Echo Investment.

Dokładnie w tym miejscu, w XIX w. Błażej Haberbusch, Konstanty Schiele i Jan Henryk Klawe założyli browar. Po zakończeniu wojny biznes zaczął gorzej funkcjonować, a na początku tego wieku został zamknięty. Deweloper wskrzesi wkrótce teren pomiędzy ulicą Grzybowską, Krochmalną, Wronią i Chłodną. Powstaną tu nowoczesne biurowce, mieszkania, place i restauracje.

Nowy lokal zostanie otwarty w październiku 2020 r. Trybuchowski ujawnia, że menu restauracji nie będzie wyrafinowane. Wspólnicy chcą, aby restauracja była miejscem, w którym każdy może spędzić miło czas w swobodnej atmosferze — jedząc śniadanie czy kolację z rodziną, odbywając lunch biznesowy lub po prostu wieczorem oglądając mecz.

Parter lokalu będzie miał sportowy wystrój, nawiązujący do osoby Roberta Lewandowskiego. Póki co założyciele nie podjęli jeszcze decyzji co do nazwy nowego miejsca. Oceniają, że na inwestycję przeznaczą minimum 5 mln zł.

Inne inwestycje Lewego

Robert Lewandowski zainwestował także w polski startup Samurai Labs, który opracował system do wykrywania i zapobiegania przemocy w sieci. System działa w czasie rzeczywistym i sprawia, że słowa raniące drugą osobę nie docierają do docelowego adresata. Narzędzie wykrywa ok 80% przypadków cyberprzemocy.

W 2016 r. małżeństwo Lewandowskich dofinansowało serwis Lokalnyrolnik.pl, internetowego bazaru zdrowej, lokalnej żywności.

Poza tym piłkarz zainwestował m.in. w dom mediowy, agencję marketingową, a także w restaurację na wodzie w Giżycku. W 2015 r. Lewandowski został wspólnikiem w firmie deweloperskiej LS Investments, wykonującej projekty na terenie Warszawy.

fot. mat. pras.Robert Lewandowski | https://www.facebook.com/rl9official/