Robert Lewandowski w grupie inwestorów Sporticos.com

Dodane: 08.03.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Internetowy serwis Sporticos.com, przedstawiający w nowatorski sposób statystyki piłkarskie i wyniki meczów na żywo, pozyskał nowego inwestora. Operację nabycia aktywów zrealizował zespół OPOKA Ventures oraz dotychczasowy inwestor finansowy fundusz Protos. Wartość inwestycji wyniesie 1,5 mln PLN.

Zdjęcie główne artykułu by unsplash.com

Na Sporticos.com fani piłki nożnej znajdą przedstawione w nieszablonowy, przejrzysty sposób zapowiedzi, prognozy i wyniki ligowych meczów, składy drużyn, bilanse spotkań, a także pozycje w tabelach. Obok nich serwis prezentuje i statystyki, które mogą mieć wpływ na ocenę skuteczności danej drużyny, np.: szczegółowe profile zawodników, liczby żółtych kartek, kontuzji etc. Sporticos.com działa w oparciu o algorytmy analizujące powyższe dane i na ich podstawie generuje prognozowany wynik meczu.

– Jesteśmy platformą, dzięki której widzowie mogą przeżywać mecze piłki nożnej zaopatrzeni w pełną wiedzę dotyczącą praktycznie każdego aspektu oglądanego widowiska. Atrakcyjna forma infografik, informacje w pigułce i opcje udostępniania, umożliwiają naszym fanom wygodne dzielenie się danymi z serwisu – mówi założyciel Sporticos.com Polska, Maciej Woźniak.

Sporticos.com powstał w 2015 roku i do tej pory opublikował ponad milion infografik meczowych. Serwis jest odwiedzany przez użytkowników ze 150 krajów, a ponad 200 portali z całego świata korzysta z jego materiałów. – Oglądalność strony stale wzrasta w Polsce i na świecie. W tym momencie nasze infografiki dotarły do ponad 5 milionów użytkowników. Aby rozbudowywać kolejne funkcjonalności serwisu i zwiększać jego zasięg potrzebowaliśmy dodatkowych środków – mówi Woźniak.

Analizując potencjał portalu oraz jego nowoczesne rozwiązania, Opoka VENTURES zdecydowała się na realizację operacji nabycia aktywów serwisu. Środki na ten cel przeznaczyli już m.in. gwiazda futbolu Robert Lewandowski i były zawodnik Legii Cezary Kucharski. Piłkarze zainwestowali w Sporticos.com za pośrednictwem funduszu Protos.

– Sporticos.com to kolejna spółka internetowa w portfolio Opoka VENTURES, po porównywarce finansowej Totalmoney.pl i platformie działań charytatywnych FaniMani.pl. Serwis opiera się na unikatowych rozwiązaniach informatycznych. Wierzymy, że dzięki atrakcyjnej formie i zaawansowanym algorytmom Sporticos.com stanie się jednym z najpopularniejszych portali wśród fanów futbolu na całym świecie – mówi Tomasz Wołynko, Dyrektor Inwestycyjny OPOKA Ventures.

Sporticos.com – pierwszy w Polsce serwis informacyjny dla fanów piłki nożnej przedstawiający dane w formie czytelnych, łatwo zapamiętywanych infografik. Jest to kompletne źródło danych na temat 400 rozgrywek z całego świata, tj. zapowiedzi spotkań, pomeczowe raporty i zestawienia zespołów oraz graczy. Sporticos.com działa w oparciu o algorytmy analizujące informacje o meczu, na podstawie których szacowane są ich wyniki.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem