Robinhood wycofuje swój wniosek o to, by stać się oficjalnym bankiem

Udostępnij:
Platforma giełdowa Robinhood wycofuje swoją aplikację, aby stać się pełnoeksploatacyjnym bankiem, co firma potwierdziła w środę. W oświadczeniu skierowanym do Markets Insider i innych placówek, rzecznik powiedział, że decyzja była dobrowolna. Robinhood złożył wniosek w Urzędzie Komitetu Walutowego na początku tego roku.

– Dobrowolnie wycofujemy nasz wniosek OCC o nadanie statutu banku krajowego. Robinhood będzie nadal koncentrować się na zwiększaniu uczestnictwa w systemie finansowym i stawianiu wyzwań branży, aby lepiej służyć wszystkim. Doceniamy wysiłki i współpracę wszystkich stron, z którymi pracowaliśmy w tym procesie – powiedział rzecznik Robinhood.

Nie oczekuje się, że to posunięcie zmieni długoterminowe plany firmy, jak podaje CNBC, która po raz pierwszy doniosła o tym w środę. Gdyby Robinhood kontynuował ten proces i wniosek został zatwierdzony, firma mogłaby zaoferować klientom własne produkty bankowe, takie jak karta debetowa, bez konieczności współpracy z innym bankiem.

W ubiegłym roku firma próbowała uruchomić konta czekowe i oszczędnościowe bez opłat, nie koordynując działań z kluczowymi rządowymi organami regulacyjnymi w zakresie ubezpieczenia tych kont. Robinhood zamknęła tę inicjatywę po tym, jak została poddana intensywnej kontroli ze strony ustawodawców i organów nadzoru finansowego.

W październiku firma ogłosiła, że planuje wprowadzenie funkcji zwanej Cash Management, która umożliwi klientom dostęp do odsetek i wydawanie niezainwestowanej gotówki na rachunkach maklerskich.

Robinhood to platforma inwestycyjna, która umożliwia zakup i sprzedaż akcji oraz handel jednostkami funduszy inwestycyjnych i kryptowalutami bez pobierania prowizji. Powstała w 2015 roku i zrzesza trzy miliony użytkowników. W zeszłym roku w firmę zainwestował popularny raper i biznesmen JAY-Z.