Robinhood wycofuje swój wniosek o to, by stać się oficjalnym bankiem

Dodane: 28.11.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Platforma giełdowa Robinhood wycofuje swoją aplikację, aby stać się pełnoeksploatacyjnym bankiem, co firma potwierdziła w środę. W oświadczeniu skierowanym do Markets Insider i innych placówek, rzecznik powiedział, że decyzja była dobrowolna. Robinhood złożył wniosek w Urzędzie Komitetu Walutowego na początku tego roku.
– Dobrowolnie wycofujemy nasz wniosek OCC o nadanie statutu banku krajowego. Robinhood będzie nadal koncentrować się na zwiększaniu uczestnictwa w systemie finansowym i stawianiu wyzwań branży, aby lepiej służyć wszystkim. Doceniamy wysiłki i współpracę wszystkich stron, z którymi pracowaliśmy w tym procesie – powiedział rzecznik Robinhood.

Nie oczekuje się, że to posunięcie zmieni długoterminowe plany firmy, jak podaje CNBC, która po raz pierwszy doniosła o tym w środę. Gdyby Robinhood kontynuował ten proces i wniosek został zatwierdzony, firma mogłaby zaoferować klientom własne produkty bankowe, takie jak karta debetowa, bez konieczności współpracy z innym bankiem.

W ubiegłym roku firma próbowała uruchomić konta czekowe i oszczędnościowe bez opłat, nie koordynując działań z kluczowymi rządowymi organami regulacyjnymi w zakresie ubezpieczenia tych kont. Robinhood zamknęła tę inicjatywę po tym, jak została poddana intensywnej kontroli ze strony ustawodawców i organów nadzoru finansowego.

W październiku firma ogłosiła, że planuje wprowadzenie funkcji zwanej Cash Management, która umożliwi klientom dostęp do odsetek i wydawanie niezainwestowanej gotówki na rachunkach maklerskich.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem