Robisz zdjęcie recepty i wiesz, gdzie ją zrealizować. Tak działa Appteka

robisz zdjecie recepty i wiesz gdzie ja zrealizowac tak dziala appteka
Udostępnij:
Od jakiegoś czasu na rynku działa GdziePoLek, internetowa wyszukiwarka lekarstw. Medykamenty można także znaleźć za pośrednictwem Appteki. W jej przypadku wystarczy zrobić zdjęcie recepty, żeby złożyć zamówienie.

Farmaceuci realizują zamówienie

Appteka to baza danych o lekach. Dzięki tej aplikacji mobilnej użytkownicy mogą znaleźć w sieci suplementy diety i kosmetyki, zamówić przepisane im przez lekarza medykamenty, a także odszukać tańsze zamienniki. Wystarczy za pomocą smartfona sfotografować otrzymaną wcześniej receptę i dodać ją do systemu. Następnie zostanie ona przekazana dyżurującym farmaceutom.

Gdy tylko odczytają jej treść, użytkownik Appteki otrzyma powiadomienie o dostępności pigułek. Aplikacja wskaże również punkt, w którym cena za przepisane lekarstwa jest najniższa. Jeśli jednak sugerowana apteka znajduje się w zbyt dużej odległości od miejsca, w którym przebywamy, możemy wówczas zdecydować się na inną lokalizację. Wtedy program podpowie, w których godzinach wybrana apteka jest czynna i wskaże trasę dojazdu.

Do odbioru w ciągu 24 godzin

Zanim jednak udamy się do punktu, żeby zrealizować receptę, należy wcześniej złożyć zamówienie. Te z kolei ma zostać przygotowane przez farmaceutów w ciągu dwudziestu czterech godzin i czekać na nas w wybranej aptece. Jeśli jednak nie posiadamy recepty, możemy przeszukać wirtualną bazę leków określając towarzyszące nam dolegliwości, a Appteka wskaże te medykamenty, które przywrócą nam pełnię zdrowia.

Aplikacja te nie jest jednak jedyną, dzięki której możemy przeszukiwać asortyment znajdujący się w aptekach. Od jakiegoś czasu na rynku działa także GdziePoLek. Ta internetowa wyszukiwarka pomóc ma pacjentom w weryfikowaniu dostępności lekarstw w danych punktach sprzedaży. Od lutego tego roku startup ten współpracuje z siecią prywatnych placówek medycznych Medicover i pośredniczy w zapisach na konsultacje z lekarzami.