Roche poszukuje startupów. Koncern medyczny ruszył z naborem do akceleratora HealthCare Lab

Dodane: 10.11.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Roche i EIT Health wystartowały z rekrutacją do międzynarodowego akceleratora HealthCare Lab skierowanego do startupów z obszaru digital health. Nabór trwa do 30 listopada.
Technologiczne startupy w obszarze opieki zdrowotnej z Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej mają okazję wziąć udział w 3-miesięcznym programie akceleracyjnym. W czasie programu będą mogły rozwijać swoje pomysły, zyskać dostęp do międzynarodowych mentorów, trenerów biznesu oraz potencjalnych klientów i inwestorów. Po zakończeniu programu najlepsze przedsięwzięcia będą miały szansę być zaproszone do wspólnego rozwoju biznesu z liderami branży.

Obszary HealthCare Lab 2022

Zainteresowane startupy mogą wybrać jedną z trzech kategorii aplikowania, aby stać się częścią HealthCare Lab 2022:

 • Pierwszym obszarem jest zarządzanie danymi w opiece zdrowotnej. Celem jest rozwiązanie problemu wciąż fragmentarycznych danych dotyczących opieki zdrowotnej i opracowanie rozwiązań cyfrowych ich gromadzenia z wielu źródeł oraz uzyskania wartościowych spostrzeżeń na potrzeby podejmowania decyzji w zakresie opieki zdrowotnej w oparciu o dowody.
 • Jak możemy zapewnić precyzyjną i szybszą diagnozę chorób przewlekłych, aby osiągnąć lepsze wyniki zdrowotne? To pytanie drugiego wyzwania skierowanego na cyfrowe rozwiązania umożliwiające badania przesiewowe i wczesną diagnostykę.

 • Trzecim obszarem, w którym oczekuje się nowych pomysłów, jest digital therapeutics (DTx) i rozwiązania pomagające w codziennym radzeniu sobie z chorobami przewlekłymi.
 • Jak wziąć udział w akceleracji?

  Rejestracje do HealthCare Lab są przyjmowane przez tę stronę. Termin zgłaszania udziału mija 30 listopada 2021 r.

  Do programu mogą zgłosić się firmy:

  • z Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej,
  • które posiadają prototyp funkcjonalny rozwiązania i finansowanie do 5 mln EUR.
  • Minimalna wielkość firmy to dwie osoby.

  Podczas bootcampu selekcyjnego, który odbędzie się na początku grudnia, eksperci HealthCare Lab wybiorą 9 startupów, które wezmą udział w programie akceleracyjnym od stycznia 2022 roku.

  O HealthCare Lab

  HealthCare Lab zostało stworzone przez Roche Slovakia w 2020 roku i z powodzeniem wsparło 6 obiecujących startupów cyfrowej opieki zdrowotnej. HealthCare Lab ma nadzieję powtórzyć sukces pierwszej edycji i rozszerzyć międzynarodową społeczność innowatorów, badaczy, świadczeniodawców i organów regulacyjnych, aby szybciej wprowadzać na rynek innowacje w opiece zdrowotnej.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem