Rohlig Suus Logistics po raz trzeci z Mazovian Startup

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

mazovian startup

Udostępnij:

Innowacyjność to klucz do przyszłości dlatego największy polski operator logistyczny dołączył po raz kolejny do grona mentorów w programie akceleracyjnym Mazovian Startup. Biorąc udział w programie Mazovian Startup wybrane startupy mogą liczyć na wsparcie zarówno finansowe, jak i merytoryczne. Łączna pula nagród wynosi 75 000 złotych, a wartość nagród od partnerów przekracza 40 000 złotych.

– Poszukujemy rozwiązań wspierających rozwój organizacji data-driven oraz wykorzystanie AI w branży logistycznej, ale szczególnie uważnie przyglądamy się technologiom pozwalającym zwiększyć efektywność rozwiązań proekologicznych. Kluczowe w najbliższych latach będzie właśnie połączenie nowoczesnych technologii z obszarem zrównoważonego rozwoju. Od lat pracujemy by zmniejszyć oddziaływanie nasze i naszych partnerów na środowisko naturalne, ale liczymy na owocną współpracę z technologicznymi startupami.  Dlatego chętnie angażujemy się w ten projekt po raz trzeci – mówi Adam Żelazko, dyrektor IT w ROHLIG SUUS Logistics.

Wsparcie strategiczne i merytoryczne jakiego udzielają mentorzy programu, to ogromna szansa dla startupów, którym realnie zależy na działaniu i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań. Największą szansę na wsparcie ekspertów oraz rozwój będą miały projekty, które będą zapobiegać zmianom klimatycznym, zwiększać rozwój cyfrowych narzędzi

Rohlig Suus Logistics to największy polski operator logistyczny. Strategia biznesowa firmy zakłada rozwój firmy w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, z uwzględnieniem oczekiwań interesariuszy i dbałości o środowisko naturalne. Właśnie ukazał się pierwszy raport ESG Rohlig Suus Logistics, zawierający m.in. obliczenia śladu węglowy.

Mazovian Startup – w III edycji programu poznamy innowacyjne i odpowiedzialnie społecznie projekty

Mazovian Startup to program akceleracyjny organizowany przez Youth Business Poland współfinansowany przez województwo Mazowieckie.

Głównym celem programu jest wsparcie i wpływ na rozwój innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie startupów działających na terenie Mazowsza nie dłużej niż 3 lata. Trzecia edycja programu skupia się na rozwiązaniach, które pomagają w zapobieganiu zmianom klimatycznym, softwarowych – inteligentne systemy zarządzania, nowoczesny ekosystem biznesowy, oraz wspierających odpowiedzialny rozwój sektora rolno-spożywczego.

O Rohlig Suus Logistics

Rohlig Suus Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i intermodalny. W ciągu ostatnich 2 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2021 rok na poziomie 2 mld złotych. Aktualnie firma zatrudnia ponad 2000 osób w ponad 30 oddziałach w 7 krajach oraz zarządza ponad 300 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

Wsparcie partnerskie Rohlig Suus Logistics w programie Mazovian Startup III, to ogromna wartość dodana dla jej uczestników. Jak zaznacza CEO Youth Business Poland – Adrian Migoń:

– To już po raz trzeci kadra menadżerska Rohlig Suus Logistics podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z Mazowieckimi Startupami. W poprzednich edycjach startupy biorące udział w akceleracji bardzo ceniły możliwość spotkań z pracownikami RSL, ich praktyczny wymiar i cenne informacje zwrotne, które otrzymywały. Liczymy na to, że i  w tej edycji Mazovian Startup zgłoszą się innowacyjne startupy, którym będziemy mogli pomóc w rozwoju.

 

Artykuł powstał we współpracy z Mazovian Startup