Rok płatnego urlopu rodzicielskiego? To możliwe w Grupie Virgin

Dodane: 12.06.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Zatrudnionych w Grupie Virgin ojców od wtorku czeka miła niespodzianka. Będą mogli oni udać się na dwunastomiesięczny płatny urlop rodzicielski i zająć się dziećmi. Prawo do wypoczynku nie obejmie jednak wszystkich pracowników.

12 miesięcy i pełna pensja

Polscy ojcowie zatrudnieni na umowę o pracę mogą liczyć na dwa tygodnie płatnego urlopu ojcowskiego w pierwszych dwunastu miesiącach życia dziecka. Dla porównania, w Islandii świeżo upieczonym ojcom przysługuje prawo do dziewięćdziesięciu dni przy 80-cio procentowym wynagrodzeniu. Prawdziwa rewelacja natomiast czeka tatusiów zatrudnionych w Grupie Virgin, których okres wychowawczy będzie znacznie dłuższy.

Na zdjęciu sir Richard Branson | fot. facebook.com/RichardBranson

Miliarder i właściciel Grupy Virgin, sir Richard Branson podjął decyzję o wprowadzeniu w swoich spółkach płatnego, dwunastomiesięcznego urlopu rodzicielskiego, z którego będą mogły skorzystać zarówno mamy jaki i ojcowie. Jak podaje amerykański tygodnik TIME, nowa zasada będzie funkcjonować już od najbliższego wtorku. Ale czy obejmie wszystkich pracowników Grupy Virgin? Okazuje się, że nie.

Menadżer na ojcowskim

Brytyjski serwis The Independent informuje, że prawo do urlopu wychowawczego będzie przysługiwało jedynie kadrze menadżerskiej. Ale i tu pojawia się pytanie, czy całej? Nie. Portal podaje dokładna liczbę pracowników, którzy będą mogli skorzystać z oferowanej przez Richarda Bransona usługi. Mowa jest jedynie o 140 pracownikach obejmujących stanowiska w Londynie i Genewie. Mimo to zarządzający departamentem Virgin Management, Josh Bayliss określił decyzję szefa Grupy Virgin jako przełom. Nic w tym dziwnego, przecież dotyczy ona bezpośrednich podwładnych Baylissa.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem