Ronald Binkofski prezesem Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią

Dodane: 18.07.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Honeywell (spółka notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych - NYSE pod oznaczeniem HON) ogłosiła dziś, że Ronald Binkofski, menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz transformacjami cyfrowymi, został powołany na stanowisko prezesa firmy na CEE.

Na zdj. Ronald Binkofski | fot. mat. prasowe

W swojej nowej roli, którą będzie sprawował z biura firmy w Warszawie, Roland Binkofski będzie odpowiedzialny za rozwój Honeywell w Europie Środkowej i Wschodniej, a także za zapewnienie klientom firmy z tego regionu możliwości korzystania z najnowszych rozwiązań opartych na technologiach typu Connected, udoskonalających bezpieczeństwo, ochronę, efektywność oraz produktywność w wielu sektorach przemysłu. Nowo mianowany prezes będzie podlegał Shane’owi Tedjarati, Prezesowi Regionów Wysokiego Wzrostu na poziomie globalnym (Global High Growth Regions) w Honeywell. Ronald Binkofski przechodzi do Honeywell z Microsoft, gdzie ostatnio pełnił funkcję Dyrektora Generalnego na Region Azji Środkowej. 

Technologie Honeywell Pełnią kluczową rolę w „rewolucji” Internetu Rzeczy. Łączą produkty materialne z zaawansowanym oprogramowaniem i narzędziami analitycznymi w celu budowania i rozwoju świata inteligentnego, skomunikowanego, bezpiecznego i zrównoważonego. Wiele z tych zaawansowanych rozwiązań zostało zaprojektowanych i skonstruowanych w Europie Środkowej i Wschodniej, między innymi w ramach prac liczącego ponad 1500 osób zespół inżynierów Honeywell Technology Solutions, pracujących w ośrodku badawczo rozwojowym w Brnie, w Czechach.

Działalność Honeywell w regionie Europy Środkowej i Wschodniej obejmuje wszystkie cztery obszary działalności firmy: przemysł lotniczy, technologie wykorzystywane w budownictwie, materiały i technologie o wysokich parametrach oraz rozwiązania wspierające bezpieczeństwo i produktywność, włączając w to sprzedaż, wsparcie i obsługę klienta, zarządzanie, produkcję oraz badania i rozwój.

„Większe bezpieczeństwo lotów, lepsza efektywność energetyczna budynków, udoskonalona logistyka w branży eCommerce – technologie opracowywane przez Honeywell na co dzień pomagają ludziom, którzy korzystają z nich nawet nie zdając sobie z tego sprawy”, mówi Shane Tedjarati. „Działamy w wielu różnych sektorach gospodarki, a dzięki technologiom jakimi dysponujemy – jako jedni z niewielu możemy zaoferować szeroką gamę rozwiązań umożliwiających rozwój na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Doświadczenie Ronalda w obszarze oprogramowania i biznesu są w tym kontekście nieocenione, zwłaszcza że region Europy Środkowej i Wschodniej będzie odgrywał coraz większą rolę w długoterminowej strategii rozwoju Honeywell.”

„Europa Środkowa i Wschodnia weszła w etap zrównoważonego rozwoju gospodarczego, na którym dokonuje znaczących inwestycji w takich obszarach jak infrastruktura, transport, energetyka, obronność, eCommerce czy rozwiązania składające się na tzw. inteligentne miasta (smart cities)”, powiedział Roland Binkofski. „Jako lider w sektorze technologii sieciowych oraz przemysłowego Internetu Rzeczy, Honeywell posiada niezbędny potencjał, aby oferować rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, produktywność czy efektywność energetyczną we wszystkich branżach. Honeywell, jako firma która już dziś cieszy się wielką renomą, ma w chwili obecnej doskonałe możliwości rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej, a także udoskonalania i oferowania swoich wiodących technologii, z korzyścią dla klientów i użytkowników.”, dodał Binkofski.

Zanim dołączył do Honeywell, Roland Binkofski był dyrektorem Microsoft na Europę Środkową i Wschodnią, pełnił funkcję dyrektora generalnego na Polskę i Rumunię. Wcześniej przez 9 lat pracował w niemieckiej firmie Software AG. 

Na swoim nowym stanowisku Roland Binkofski będzie kierował działalnością Honeywell w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie firma zatrudnia ponad 11.000 pracowników w około 30 oddziałach znajdujących się w Polsce, Rumunii, Czechach, Bułgarii, Serbii oraz na Węgrzech i Słowacji. 

Ronald Binkofski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskał stopień magistra w dziedzinie matematyki stosowanej, jest też absolwentem Zaawansowanego Programu Zarządzania prowadzonego przez Europejski Instytut Zarządzania Biznesem (Institut européen d’administration des affaires – INSEAD) w Fontainebleau we Francji.